Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé centrálního obvodu Ostravy jsou nápadití. 1. ročník participativního rozpočtu předčil očekávání

16 návrhů. Právě tolik poslali obyvatelé Moravské Ostravy a Přívozu do 1. ročníku participativního rozpočtu Náš obvod. A to i přesto, že byl kvůli pandemii koronaviru vyhlášen na poslední chvíli.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já musím říct, že máme velikou radost, protože nám přišlo 16 návrhů a vlastně kvalitních návrhů vlastně v té škále od 30 až po skoro 400 tisíc a musím pochválit všechny, co se toho zúčastnili, že měli tu odvahu a vlastně šli do toho.”

Návrhy jsou velmi zdařilé a různorodé. Z těch drobnějších vybírám třeba lavičky, květinový záhon, basketbalové koše, pingpongové stoly, nebo pískoviště.

Jan Horák, koordinátor participativního rozpočtu: “Pak tam máme rozsáhlejší projekty, které dosahují rozmezí cenových 300 až 400 tisíc. Vlastně těch 400 tisíc je horní strop. A to jsou zajímavé projekty ve smyslu sauna u Ostravice, máme tam veřejný záchod v Komenského sadech, máme tam komunitní zahrádky, petanquovou dráhu, tančírnu v parku, takže ty projekty jsou fakt hodně různorodé. “

Nejvíce projektů je nasměrovaných do Komenského sadu, 6 z celkem 16, ostatní jsou rozmístěny po různých částech obvodu.

Jan Horák, koordinátor participativního rozpočtu: ”Takže Moravská Ostrava, máme projekty i z Přívozu. Další jsou pak rozmístěny různě po centru. Příkladem je třeba tady, kde stojíme, tak umístění pítka tady na Kuří rynek. S tím projektem souvisí ještě úprava pítek na Masarykově náměstí. “

Všechny projekty teď projdou technickou analýzou a v říjnu pak bude spuštěno hlasování, ve kterém obyvatelé vyberou ty nejlepší.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy