Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zelený web mapuje veškeré informace o zeleni v centru Ostravy. Včetně její údržby

Zelený web. Stačí na něj kliknou a dozvíte se vše o zeleni v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Jsou tu informace nejen o tom, kdy a kde se budou sekat trávníky a další provozní věci, ale také fotografie sadů a parků. Cílem radnice byla informovanost občanů i návštěvníků Ostravy.

Centrální obvod Ostravy spustil zbrusu nový web o zeleni. Jmenuje se Zelený web a lidé na něm najdou informace nejen o tom, co se aktuálně se zelení děje, ale i o sadech a parcích. Tedy místech, kam můžete vyrazit třeba na procházku.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My jsme chtěli vypíchnout bokem veškeré informace o zeleni a o správě právě těch našich zelených ploch, stromů a tak dále a proto jsme připravili internetové stránky. Máme tam krásné fotografie. Máte tam link na portál Stromy pod kontrolou, ve kterém my jsme během loňského a letošního roku nechali pasportizovat veškeré stromy, které v obvodě městský obvod Moravská Ostrava a Ostrava město má.”

Na webu nechybí ani zelené projekty, například luční trávníky a ani informace o údržbě zeleně.

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně: “V podstatě do té sekce údržby zeleně vkládáme informace týkající se ošetřování travnatých ploch. To znamená, že denně jsou tam informace pro občany, kde aktuálně kosíme, jak probíhá, jestli bylo hotovo a tak dále. Samozřejmě potom tam máme ještě část jakoby údržba trvalkových záhonů, růží. Tam samozřejmě taky jsou informace denně dávány ve smyslu, pokud ty práce tam probíhají, tak se tam dávají ty informace, že to probíhá v té a té lokalitě.”

Na webu brzy přibudou i informace o tom, kde se aktuálně sadí stromy a jak se ošetřují. A brzy se dozvíte i to, kde se aktuálně kácí nebo ořezávají, nebo kde se čistí pískoviště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy