Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravská Ostrava a Přívoz mapuje stromy. Procházejí pasportizací

Centrální obvod Ostravy má zmapované téměř všechny stromy na svém území. Díky pasportizaci stromů, která je téměř u konce, ví o nich vše. Navíc se pravidelně kontrolují.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My každý týden jezdíme po obvodě a procházíme podněty z čisté OVY, z mobilního rozhlasu, případně telefonické podněty občanů, nebo na co přijdou technické služby během své práce. A vlastně procházíme celou zeleň, řešíme různé uschlé stromy, ořezy. Teďka vlastně využíváme nově data ze stromů pod kontrolou, kdy máme spartozizované už skoro všechny stromy v obvodě.

S tímto portálem pracují i technické služby, které si ke každému stromů zaznamenávají potřebné informace.

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Zaměřujeme se samozřejmě na tu provozní bezpečnost a vitalitu dřevin. Je to poměrně náročná práce, protože každému stromů musíme věnovat minimálně tři, čtyři minuty, aby jsme byli schopni ty parametry, které máme zadané, případně tam dohráváme a dofocujeme další parametry. Ať jsou to nějaké dutiny na kmeni, nebo i celkový stav, jaký je v současnosti, aby jsme měli přehled, jaké stromy máme.“

Na webu stromy pod kontrolou nechybí ani parametry týkající se ořezu, nebo kácení stromů.

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Jaká je naléhavost, jaká opatření, popřípadě bezpečnostní vazby, které jsou potřeba instalovat. Všechny tyto věci v těch stromech pod kontrolou jsou.”

Základní informace o jednotlivých dřevinách jsou na portálu stromy pod kontrolou přístupné i pro obyvatele obvodu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy