Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Participativní rozpočet obvodu Moravská Ostrava a Přívoz míří do finále

Blíží se finále historicky prvního ročníku participativního rozpočtu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Už příští týden se spustí hlasování, ve kterém rozhodnete o tom, který z vybraných projektů se bude v příštím roce realizovat.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Dostali jsme celkem 16 návrhů, z toho po různých prohlídkách u našich vedoucích odborů a technických službách a dalších věcech zbylo vlastně 8 a těch 8 teďka se bude hlasovat a to hlasování potrvá až do 30.října."

Každý z obyvatel obvodu bude mít k dispozici 3 kladné a jeden záporný hlas.

Výhodu mohou mít ti, kteří přijdou na veřejné setkání k participativnímu rozpočtu s názvem Náš obvod

Hana Šromová, mluvčí MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Veřejná prezentace se bude konat 22. září v Impact Hubu od 18 hodin. Bude zde možnost i hlasovat a tentýž den bude spuštěno i online hlasování na stránce hlasovani.nasobvod.cz. Lidé, kteří přijdou na prezentaci, tak budou mít de facto možnost hlasovat vlastně dvakrát. Jednou přímo fyzicky na místě a podruhé online.ů
Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Na veřejném projednání budou přítomni všichni autoři, kteří své projekty představí a budete se jich moct i zeptat.”

Mezi projekty, které prošly technickou analýzou je pítko na Kuřím rynku, odpočinková zóna v Husově sadu, Komunitní park Jindřich, nebo Bubenická zastávka kde si budete moci vyzkoušet muzikoterapii v přírodě.

Kateřina Dvořáčková, autorka návrhu: “Nebude to nic složitého, bude to 5 stoliček s bubny, které nejsou až tak hlasité, aby to mělo někoho obtěžovat.”

Dalšími projekty jsou květinový záhon s lavičkou, veřejné wc v Komenského sadech, venkovní sportoviště ve dvoře Křižíkova a hřiště na petanque a zahrada pro nevidomé v sadu Petra Bezruče.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy