Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový školní rok, nové vedení. MŠ v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz mají nové ředitelky

Mateřské školy Repinova a Poděbradova zahájily nový školní rok s novým vedením. Šlo o přirozenou obměnu. Zatímco dosavadní ředitelka MŠ Poděbradova odešla do důchodu, ředitelka MŠ Repinova se vzdala funkce ze zdravotních důvodů.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Nicméně jsme strašně rádi, že zůstala, protože vede v této MŠ logopedickou třidu. Jsem strašně ráda, že jsme mohli obměnit personál a vybrat dvě nové mladé ředitelky, které určitě posunou naše školky dál.”

Nová ředitelka MŠ Repinova je absolventkou Vysoké školy pedagogické v Ostravě a v této školce pracovala 13 let jako učitelka.

Zuzana Kožušníková, ředitelka MŠ Repinova: “Před 2 lety jsme začala dělat funkční studium pro ředitele škol a příležitost se mi naskytla tady dělat ředitelku, tak jsem využila této příležitosti. Je to náročné, zatím mě to baví, ale určitě se mám ještě co učit.”

Ve školce by chtěla mimo jiné vybudovat koutky s didaktickými pomůckami, kuchyňku pro děti a společně s dětmi a rodiči vytvořit přírodní zahradu s hmatovými chodníčky, hmyzími hotely a bylinkovými záhony. Nová ředitelka MŠ Poděbradova vystudovala Ostravskou univerzitu, napsala už 5 dětských knih a sešitů a ve školství pracuje 12 let.

Renata Kaminská, ředitelka MŠ Poděbradova: “Určitě se mi na MŠ líbí, je taková jiná než na kterou jsem zvyklá, protože přece jenom je to v historické budově, tak mi to už přirostlo k srdci. Ráda bych na MŠ ještě rozjela digitální vzdělávání. Ať je to práce dejme tomu s mikroskopem, který je napojený na počítače, ať jsou to různé nahrávací zařízení."

Nejdůležitější ale je, aby se dětem ve školkách líbilo.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků