Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Ostrčilova v Ostravě funguje jako krizová. Dětem záchranářů je k dispozici do večera

Také ZŠ Ostrčilova v centru Ostravy má od nového školního roku nové vedení. Paní ředitelka Lenka Lednická vystudovala speciální pedagogiku a poté rozšiřující studium učitelství pro 1. stupeň. Dosud na této škole pracovala jako zástupce ředitele.

Lenka Lednická, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrčilova: “Je to příjemná práce, samozřejmě jsem ráda, že můžu spoustu věcí změnit, že znám potřeby těch učitelů a učím se jakoby teďka sama znát mateřskou školu, protože k nám přirozeně patří a toto je náročné a to je výzva.”

Na ZŠ Ostrčilova momentálně dochází 15 dětí záchranářů, hasičů a zdravotníků. Trávit tady čas mohou od 6 do 18 hodin.

Lenka Lednická, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrčilova: “Děti záchranářů zvládám opravdu velmi dobře, opravdu využíváme učitele výchovných předmětů, kteří chodí vypomáhat dopoledne. Odpoledne se jim věnují vychovatelky družiny. Snažíme se ten program pro ně udělat takový pestrý.”
Daniel Švancara, učitel ZŠ a MŠ Ostrčilova: “Zvládají to relativně dobře. I když jsme se jich ptali, tak jim pomáháme. Jsou tady z různých škol. Nejenom z naší, Je jich tady zhruba těch 14 k dnešku. Oni se učí u nás od 8 do 11:40. Potom jsou do družiny, potom mají oběd a takhle to probíhá každý den,
Anketa: děti záchranářů: “Líbí se mi tu. Že tu mám kamarády a můžu si s kým hrát.”
“Moc se mi tady líbí a chodím na tuto školu moc ráda už od 1. třídy. Mám tady kamarády tři a dvě nejlepší kamarádky.”

Co se týká výuky, tak tu děti záchranářů absolvují společně s dětmi, které jsou kvůli zavřeným školám doma.. Jednoduše se ve třídách připojí k distanční výuce.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků