Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Husově sadu v Ostravě revitalizují zeleň. Zborovský památník je teď vidět ze všech stran

V centru Ostravy je v plném proudu podzimní výsadba zeleně. Sadí se nejen stromy, ale také okrasné keře jako rododendrony a magnolie. Vše se musí stihnout do té doby než začne mrznout.

Husův sad v centru Ostravy prochází postupnou revitalizací. Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz tady nechal vysadit nejen nové stromy a okrasné keře, ale v budoucnu počítá i s obměnou dětského koutku.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Děláme tady revitalizaci části parku, která je kolem památníku. Došlo k zasazení nových keřů, vidíte tady rododendrony a jeden strom a v druhé fázi, která přijde na jaře, tak se budou řešit květinové záhony a další zušlechtění tady toho travnatého povrchu.”

Celý památník teď krásně prokoukl, před revitalizací tady tohoto prostoru ho zastiňovaly vzrostlé tůje.

Výsadby probíhají nejen v Husově sadu, ale také v jiných částech obvodu. Jde mimo jiné o ulice 30. dubna, Heroldova, Křižíkova a Husova.

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Je to vesměs uliční stromořadí, takže stromy. Tady v Husově sadu jsme dosazovali i magnolie, kaly vilíny, jako i keře. Na dvou lokalitách tady v Husově sadu a před ZŠ Matiční na ulicí 30. dubna bude ještě probíhat jarní dosadba, tam se budou převážně dosazovat trávy, trvalky a ještě budeme dosazovat i cibuloviny."


Co se týká stromů, tak vysázeny byly převážně okrasné ovocné stromy jako okrasné třešně, jabloně a višně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy