Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé uctili svátek 17. listopadu. U pamětní desky na Masarykově náměstí v Ostravě zapalovali svíčky

Vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz si připomnělo Den boje za svobodu a demokracii. Na svátek 17. listopadu, který je zároveň i mezinárodním dnem studentů, položilo květiny k pamětní desce na Masarykově náměstí.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Na to občas zapomínáme, že to byli právě studenti, kdo v roce 1939 i v roce 89 hájili práva nás všech, všech občanů. Já si myslím, že tento svátek bychom neměli uctívat nejen my starší, ale právě i ta mladší generace. V roce 1989 jsem byla studentkou 1 ročníku vysoké školy, takže si události velmi dobře pamatuji. Vždy se o tyto informace dělím i se svým synem a jeho spolužáky.”
Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já si myslím, že stojí za to vždycky si to připomenout, že svoboda je to nejdůležitější, co člověk má. A boj za demokracii a svobodu nás stál hodně sil. A já si pamatuju tu dobu nesvobody a já jsem ráda i za to, co máme dneska . Možná, že mnoho lidí na to žehrá a já si myslím, že nic jiného než demokracii opravdu nezná lidstvo.”

Výročí 17. listopadu se letos kvůli pandemii koronaviru muselo obejít bez větších akcí. Lidé tak většinou chodili zapalovat svíčky samostatně.

Anketa: obyvatelé Ostravy: “Number one mezi svátkama pro mě. Můj osobní život se tím absolutně změnil. Já nejsem Ostravák a díky tomu jsem se dostal až sem. A nádhera. Pořád to cítím ten odkaz toho 17. listopadu, tak dneska jsem si řekl jdu, ať Ostravu probudím jednou svíčkou.”
“Plno lidí tu bylo, klíčema se zvonilo, byla to atmosféra, no.”

Mnoho lidí uctilo 31 let od sametové revoluce v teple svého domova tím, že zapálilo svíčku v okně.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

REKO s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 25 000 do 100 000 Kč/měsíc

Detail

-Comdata PRO s.r.o.
Ostrava
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků