Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid zamíchal rozpočtem. Velké investiční akce obvodu Moravská Ostrava a Přívoz přesto budou pokračovat

Zastupitelé obvodu Moravská Ostrava a Přívoz po velké diskusi schválili rozpočet na příští rok. A to ve výši přes 530 milionů korun. Kvůli pandemii koronaviru je to o zhruba 30 milionů méně než letos. Radnice proto počítá i s úvěrem, díky kterému budou pokračovat velké investiční akce jako revitalizace sídlišť Fifejdy a Šalamouna, nebo úprava bytového fondu.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Již v roce 2020 přinesla své ovoce v tom, že jsou zde příjmy z velice příznivého nájmu pro naše občany a tím také dochází k tomu, že výpadky z hazardu, příjmy, nahrazujeme vlastně příjmy z bytového fondu, což si myslím, že je dobrý směr a tímto by jsme se měli dále také ubírat.”

Obvod bude pokračovat i v opravách škol a školek. Co se týká ozdravných pobytů dětí, ty zatím zůstanou v režii školských zařízení. 

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Takovou mantrou opozice je, že nedáváme peníze na ozdravné pobyty dětí, což si úplně nemyslím, že je správné tvrzení. Protože všechny MŠ i ZŠ si mohou požádat o dotaci. Potom se krátily i dotace na kulturu, sport a jiné aktivity, které jsou vyhlášeny dotačním programem.”

Klesly z 3 milionů 700 tisíc na 2 a půl milionů korun.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Protože v této výši byly vlastně i ty prostředky čerpány. Stalo se nám, že nám některé subjekty, které si požádaly o dotaci, příspěvky vrátily, protože skutečně ty jejich projekty nebylo možné zrealizovat.“

Schválený rozpočet není konečný. V průběhu roku se ještě může měnit podle aktuálních potřeb. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy