Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přírodní objekty na výstavě Zimní zahrada v Galerii Sokolská v Ostravě evokuji bytový interiér

Výstavní síň Sokolská v centru Ostravy ožila neobvyklou a doslova kouzelnou výstavou Libora Novotného s názvem Zimní zahrada. Nejde o klasické výtvarné artefakty jako obrazy, nebo sochy, ale přírodou inspirované objekty vytvořené speciálně pro tuto výstavu.

Milan Weber, kurátor výstavy: “Je to nejen vzrušivé, ale takové až magické. Když se podíváte na tu planetku tady třeba s těmi lebkami, které tam jsou do toho zapracované, nebo i ta zimní zahrada. Já jsem už někde napsal, že divák by měl dávat pozor. ať v zimní zahradě prostě našlapuje opatrně. ať nezakopne a hned následující den, jak jsem tu přišel, tak jsem zakopl.”
Libor Novotný, autor výstavy: “Základ té podlahy je bříza jako volně rostoucí divoký strom a do toho jsou vkládány kousky švestek, takže jsem chtěl nějak jako domestikovaný ovocný dřevo, které by vlastně prorůstalo to divoké dřevo a zároveň ta švestka má úžasnou kresbu. Asi nejbarevnější z těch ovocných dřevin. Mě zaujalo, že ten výstavní prostor původně byl rodinný dům. A tady, kde stojíme, tak jedna z těch místností tam vzadu za námi, byla skutečně zimní zahrada a z ní bylo schodiště do zahrady venkovní.”

Kromě zimní zahrady. planetky a wooden-webu jsou tady ještě k vidění objekty s názvem 3D tisk, kustod, nebo před bezem klekni. Objekty evokují bytový mobiliář. Výstava je momentálně bohužel kvůli opatřením spojených s pandemií koronaviru nepřístupná.

Milan Weber, kurátor výstavy: ”Ty prohlídky teď prostě nejsou, tak je možné jenom na internetu na webových stránkách Sokolské 26 vidět záběry, ale to pochopitelně není ono. Tak kvituji, že vašim prostřednictvím se to dostane k většímu počtu diváků.”

Po rozvolnění zřejmě bude výstava prodloužena, takže budete mít šanci vidět ji i naživo. Rozhodně stojí za to.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy