Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravská Ostrava a Přívoz už na zimní údržbu komunikací spotřebovala 800 tun soli

Moravskou Ostravu a Přívoz letošní zima nezaskočila. S bohatou sněhovou nadílkou si technické služby, které mají v obvodu na starost zimní údržbu silnic 3. a 4. tříd, dokázaly poradit. V ulicích měly veškerou techniku ve dne i v noci.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Neděláme jenom chodníky a cesty. Mimo jiné máme 205 přechodů, 60 zastávek v rámci obvodu, staráme se také o 19 škol základních a mateřských škol, 7 parků a další jiné věci, které musíme pročistit. Třeba 30 schodišť. To znamená, že ne všechny chodníky a cesty v obvodu můžeme udělat v jeden čas.”

Sníh v ulicích postupně odklízí zhruba 40 zaměstnanců technických služeb denně. Přednost mají zastávky MHD a frekventované ulice a chodníky.

Další zaměstnanci pracují na noční směně. Od ledna už spotřebovali zhruba 800 tun soli.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Vysypeme několik desítek tun soli, třeba v jeden den minulý týden to bylo 80 tun. Pro zajímavost vlastně metrů čtverečních komunikací máme více než Poruba, která je na obyvatele větší, takže to centrum je doopravdy specifické v tom, že tady nelze ho srovnávat s ostatními obvody právě tou hustotou komunikací.”

Sníh se z ulic a chodníků neodklízí úplně na asfalt, nebo na dlažbu. To bohužel technicky není možné. Na místě je tak opatrnost.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “My zmírňujeme následky toho, co na těch komunikacích a chodnících vzniká a je to ošetřeno vždy tak, aby ti lidé tam mohli projít, ale musí samozřejmě přizpůsobit chůzi tomu technickému stavu toho chodníku.”

Některé chodníky se ale z nařízení města neudržují vůbec. Které to jsou, to se dozvíte na webu ostravského magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků