Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bytový fond v centru Ostravy se postupně obnovuje. Zájem o byty je velký

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz chce zvelebit neutěšený prostor vedle Waldorfské školy v Ostravě-Přívozu. Momentálně se tam nachází obří černá skládka. Záměr vykoupit pozemky na ulici Rovná už schválili zastupitelé.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Je tam spousta vlastníků malých pozemků. My jsme se rozhodli, že začneme oslovovat ty jednotlivé vlastníky a pokusíme se tyto pozemky vykoupit tak, abychom s tím územím mohli vůbec něco dělat. V podstatě tam kdysi stály garáže. Je to území, kde jsou bohužel i nevyjasněné majetkové vztahy, takže to bude běh na dlouhou trať.”

Přáním radnice je do 5 let toto území vyčistit a poté by tady mohl vzniknout například park. Zastupitelé schválili i materiál týkající se bytů, který byl unikátní tím, že se na zastupitelstvu objevil vůbec poprvé.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Z něho se dá vyčíst několik zajímavých informací, co se vlastně v tom roce 2010 až 2020 dělo.”

Zatímco v první polovině tohoto desetiletí lidé byty opouštěli a radnice tak měla z nájmů o více než 10 milionů méně, od roku 2015 se pak začala situace obracet.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Bytový fond za poslední dva roky průběžně stoupá, obnovuje se a vlastně čísla, která byla představena našim zastupitelům ukazují, že ta regenerace má smysl, že se zvyšuje standard bydlení a tím se také zvyšují výnosy z nájmů.”
Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Domnívám se, že by to naše občany mohlo zajímat. Doporučuji podívat se na náš web, kde v materiálech pro zastupitelstvo tento materiál naleznou.”

Informace o vývoji bytového fondu budou zveřejněny také v měsíčníku Centrum.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy