Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sídliště Fifejdy v Ostravě roste do krásy. Regenerací projde jeho další část

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu uspořádala už druhé online veřejné projednávání. Zatímco to první patřilo revitalizaci Sadu Petra Bezruče, tentokrát se lidé mohli vyjádřit ke 12. etapě regenerace sídliště Fifejdy, která se zřejmě bude realizovat už příští rok.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “To naše první projednávání bylo technicky trošku omezenější, dneska jsme v profesionálním studiu. Bylo tam zhruba 20 lidí, kladli přímo online dotazy, ale my jsme vlastně sbírali dotazy už týden předtím, nebo 14 dní předtím a odpovídali jsme na ně v rámci toho konkrétního projednávání.”

A stejně probíhalo i online veřejné projednávání k sídlišti Fifejdy.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Každé veřejné projednávání přispívá k tomu, aby se lidé mohli podílet na tom, jak vypadá jejich obec.”

12. etapa regenerace sídliště Fifejdy se týká prostoru mezi ulicemi Lechowiczova a Gen. Janouška. Jde především o okolí tří výškových domů.

Iva Seitzová, architektka: “Ten prostor by se měl kultivovat tak jako v jiných etapách tím, že by měla být vytvořena nová pěší propojení, doplněna odstavná a parkovací stání a především těžiště této etapy tvoří nové dětské hřiště, které by mělo být v této lokalitě vystavěno. Bude to dětské hřiště jak pro nejmenší děti, tak pro starší děti.”

Celý prostor bude také průchodnější. Pěšinky, které si vyšlapali v trávě lidé, aby si zkrátili cestu, se změní v chodníčky.

Upravena bude i zeleň a podél hlavních pěších tahů budou vysazeny nové stromy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy