Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravy děr a výtluků v centru Ostravy potrvají déle. Je jich mnohem víc

V Moravské Ostravě a Přívozu už mají vše připraveno na opravy silnic a chodníků po zimě. Technické služby už mají plán oprav i vysoutěžený materiál. Teď už se čeká jen na to, až obalovny zahájí provoz.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Máme asfaltobeton i recykláty vysoutěženy. Asfaltobeton dokonce za nižší cenu než minulý rok, takže budeme moct za stejný peníze udělat mnohem více práce. Podle důležitosti daných komunikací a tak dál začneme okamžitě se startem obaloven s opravami. Nejhorší je zejména tam, vidíme tu vozovku za mnou na ulici Trocnovská, kde vlastně ta vozovka není z jednoho, dá se říct, koberce.”

V obvodu ročně opraví až 24 tisíc metrů čtverečních silnic a chodníků. Letos jich vzhledem k mrazivé zimě bude ještě více. Opravy děr a výtluků technické služby provádí dvěma způsoby.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Jedna je klasická technologie, kdy předchází té samotné opravě nějaký ořez a vybourání toho výtluku. Používáme i druhou metodu, a tou je vlastně metoda ohřevu plynovým infraohřevem. Ta technologie je sice pomalejší, ale je výrazně levnější. Je tam o hodně menší spotřeba potom toho materiálu."

Zatím to vypadá, že by opravy mohly začít už po 22. březnu.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Většinou je ukončujeme do léta a letos vzhledem k tomu, jaká byla zima a nevíme teda, jaké bude počasí a jak se bude vyvíjet dál pandemie, tak spíš předpokládáme, že ukončíme kompletně opravy až koncem léta."

Technické služby ale neopravují jen silnice a chodníky, ale také dlažby a obrubníky a na starost mají i údržbu vodorovného i svislého dopravního značení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy