Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovníci sociálních služeb jsou více chráněni proti Covidu-19. Radnice MOaP jim zajistila očkování

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu zajistila očkování proti covidu pro všechny pečovatelky a pracovníky sociálních služeb v obvodu. Momentálně mají za sebou první očkovací dávku.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravské Ostrava a Přívoz: “Jsou to milé dámy, které se starají o ty naše nejzranitelnější. O seniory a jinak postižené občany. Samozřejmě, pro jejich práci je důležité to, aby byly zdravé. Dělají těžkou práci, která je někdy opomíjená.”
Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí, MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Máme proočkovaných 71 procent našich zaměstnanců s tím, že někteří se očkovat nemohou, někteří jsou vlastně ve lhůtě, kdy se očkovat nemohou, protože prodělali covid a někteří samozřejmě se očkovat nechtějí.”

V poslední době roste počet covid pozitivních klientů sociálních služeb. Někteří z nich jsou ve vážném stavu. Očkování proto zaměstnanci vítají.

Ester Osmančíková, pečovatelská služba: “Máme na to pozitivní názor, protože se nemusíme dál testovat a taky, že jsme určitým způsobem chráněné. Máme klienty, kteří vlastně jsou pozitivní, takže se bojíme, aby jsme se nenakazily a abychom nešířily vlastně dál tu nákazu.”
Soňa Surovčáková, odlehčovací služba: “Samozřejmě jsem ráda. Na odlehčovací službě jsme zatím covid neměli žádný naštěstí, takže doufáme, že to tak i zůstane a já teda pro očkování jsem.”

Městský obvod poskytuje pečovatelskou službu formou terénní a ambulantní služby, a to jak ve svých domech s pečovatelskou službou, tak v domácnostech klientů. V domě s pečovatelskou službou na ulici Gajdošova pak i službu odlehčovací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy