Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Moravské Ostravy a Přívozu položilo květiny k památníku Rudé armády

Vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz si připomnělo 76. výročí osvobození Ostravy. 30. dubna, tedy v den osvobození, položilo věnec k památníku Rudé armády v Komenského sadech.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Na území ČR byly nejtěžší boje na území Ostravy a jejího okolí. Je dobré si stále připomínat, že je dobré žít v míru.”
David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Tady jsou opravdu pochované ostatky lidí, kteří padli při osvobozování Ostravy. Proto je to pro všechny lidi z Ostravy symbolické místo, kde právě v roce 46 občané na počest těchto lidí postavili tento monument a my tady tím pádem chodíme každý rok si připomínat lidi, kteří byli někde ze Zauralu a tak dál. Přišli na území, kde nikdy nebyli a přesto přišli tady položit život za to, aby bojovali proti fašistickému Německu. Myslím si, že to je něco, na co bysme neměli zapomínat. No a my za Moravskou Ostravu a Přívoz si tohoto místa hodně ceníme, takže i plánujeme ,aby na příští kulatiny jsme celý tento monument, co je za náma, opravili.”

S těžkým srdcem se na 2. světovou válku vzpomíná zejména lidem, co ji zažili,

“Já bych brečela, já nemůžu, mě to vždycky přijde smutno. To jsou sami mladí lidé, co zemřeli. To na mě moc působí. Jako děcka jsme to tak nevnímali, ale teď to na mě působí hrozně.”

Při osvobozování Ostravy 30. dubna roku 1945 padlo 1400 rudoarmějců a téměř 500 obyvatel Ostravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy