Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obvod Moravská Ostrava a Přívoz rozděloval dotace. Peníze putovaly i Mobilnímu hospici Ondrášek

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz podpořil Mobilní hospic Ondrášek, který pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem strávit poslední dny v životě důstojně v jejich domácím prostředí. A to částkou 75 tisíc korun.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “V dotačním řízení pro letošní rok jsme samozřejmě podpořili i Mobilní hospic Ondrášek, se kterým máme doopravdy dlouholeté zkušenosti. Když můžu říct za sebe, tak je to nejen na úrovni krajské, městské, ale i našeho obvodu, kdy vnímáme, že tato služba je neuvěřitelně krásná, je neuvěřitelně potřebná a já si myslím, že finanční prostředky, které do této služby vkládáme, jsou smysluplně využity.”
Bronislava Husovská, Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.: "Jsme velmi za to rádi, protože každým rokem se tam postaráme asi o 15 pacientů a o jejich rodiny, Je to odborná pomoc, kdy tam dojíždí lékař, zdravotní sestra. A potom ostatní pracovníci jako sociální a psycholog podle potřeby, jaké mají. Snažíme se jim v tomto těžkém období pomoci a ulehčit.”

Mobilní hospic Ondrášek navíc poskytuje poradnu i pro pozůstalé, kam mohou docházet, pokud potřebují pomoc. A v současné době připravuje i odlehčovací službu, kterou chce spustit od ledna příštího roku.

Bronislava Husovská, ředitelka, Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.: “Budeme dojíždět za nemocnýma domů a odlehčovat jim, aby si mohli odejít třeba za nákupem, něco si vyřídit a nebo i pomoct v hygieně, v krmení a tak.”

Pomoc Mobilního hospice Ondrášek vyhledává stále více lidí. Jen loni jejich počet vzrostl o třetinu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy