Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní akce Moravské Ostravy a Přívozu mění místo. Nově se uskuteční v Komenského sadech

Letní akce městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz mění místo. Nově se uskuteční v Komenského sadech. A to nejen vzhledem k nejisté epidemické situace. Rozmarné slavnosti řeky Ostravice také kvůli rozsáhlé rekonstrukci Havlíčkova nábřeží a Léto na Masarykáči kvůli plánované rekonstrukci Masarykova náměstí. Léto na Masarykáči navíc mění i název.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “To znamená, že to bude teď Léto v Komenského sadech. Komenského sady jsme zvolili z několika důvodů. Je to velmi oblíbené místo Ostravanů i návštěvníků, je tam kýžený stín a myslím si, že tam jsou velkorysé prostory pro to, aby se tato akce mohla uskutečnit.”

Léto v Komenského sadech začne už 1. července veselým průvodem klaunů, bubenickou show a cirkusovými kousky. V dalších dnech se můžete těšit i na férovou snídani, nebo promenádní koncerty.

Pavla Filáková, ředitelka Centra kultury a vzdělávání: “Pak máme připraveno pro děti dalších spoustu aktivit, což jsou programy typu soutěží, divadelních loutkových představení. Tvoření z bublin, atraktivní etiketa pro děti a podobně. 3. a 4. září proběhne 2. ročník řezbářského sympozia, tentokrát s tématem Rodina, kdy máme připraveno 8 řezbářů. V srpnu je plánován také tradiční kinematograf bratří Čadíků.”

Léto v Komenského sadech skončí 9. září hudební akcí Tour de park. Jednodenní akce Rozmarné slavnosti řeky Ostravice je naplánovaná na 29. srpna.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Samozřejmě, že se můžeme těšit na různé atrakce, divadelní představení, různé sportovní aktivity a tato akce by měla mít nádech prvorepublikové atmosféry."

V dobových kostýmech se představí všichni účinkující i prodejci a vítání v nich budou i návštěvníci akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy