Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Vánoce už nebudou jen v režii Moravské Ostravy a Přívozu. Program zajistí město

V Ostravě už myslí na Vánoce. Zorganizovat tak velkou akci totiž není jen tak. Stojí to nejen spoustu času, ale i peněz. A protože pandemie koronaviru zamíchala rozpočty, obvod Moravská Ostrava a Přívoz se dohodl s vedením Ostravy, že budou Ostravské Vánoce organizovat společně, aby v tom nebyl sám. Nově se tak postará o výzdobu a technické zázemí a město zajistí vánoční program.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “To znamená instalaci a odinstalaci prodejních stánků a světelnou výzdobu bude zajišťovat městský obvod prostřednictvím technických služeb.”

Například v roce 2019 si Ostravské Vánoce, které každoročně probíhají na Masarykově náměstí v době adventu, vyžádaly více než 9 milionů korun.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Necelé 4 miliony stál program. Město nám přispívalo zhruba jedním milionem a zbytek do těch 9 milionů byl používaný na nákup osvětlení, ozdob, andělů a podobných věcí. Tam nám dávali naposledy dotace asi 2 miliony 400 tisíc.”

Obvodu se tak částečně finančně uleví.

Novinkou Ostravských Vánoc bude i program tady v Husově sadu, kde by se měly objevit i stánky s vánoční tématikou.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “V rámci celého toho sadu to bude pěkné, protože sad sám o sobě je velmi pěkně nazdobený, nasvícený. My bychom to jenom doplnili takovými drobnostmi.”

Vánoce v Husově sadu budou plně v režii Moravské Ostravy a Přívozu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy