Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Minikino po 8 měsících opět promítá, zájem diváků je velký

Ostravské Minikino opět přivítalo diváky. Celých 8 měsíců promítalo virtuálně přes stream, což nebylo ono. Sál s kapacitou 70 lidí tím zdaleka nenaplnilo. Teď se konečně dočkalo restartu.

Michael Bukovanský, dramaturg, Minikino: “Aktuálně pracujeme s kapacitou 35 míst. Momentálně máme skoro vyprodáno při této kapacitě a jsme rádi, že můžeme konečně snad po 8 měsících konečně promítat.”

Prvním filmem, který se promítal, byl dánský film Chlast, který byl zároveň posledním filmem, který lidé tady viděli před uzavřením kin.

Anketa: návštěvníci Minikina: “Osobně jsem nadšená jako. ”Nám to strašně moc chybělo to kulturní vyžití a tady to milujeme a chodíme tady pravidelně na ty artové filmy. Jsme nadšeni.”
“Chodím často tady na takové filmy, které jako vyhrály soutěže. Zrovna tady ten dnešní. Jsem moc rád, protože vlastně to je první film letošního roku, na který jdu.”
Dušan Rapoš, šéfdramaturg, Minikino: “Pro kinaře to je obrovská radost, když vidí, že ti lidi přišli. I když musí ukazovat různé průkazy, potvrzení a certifikáty, tak to kino pořád milují. Lahůdky máme. Máme koncert Bon Joviho, jsme získali licenci, tak jsme to hlásili hned 6x. Teď budeme promítat pokusně v červnu jen v 19 hodin, plus pro seniory ve středu a pro děti v sobotu, neděli. to zachováme. Máme tady a na to chci pozvat diváky, Dny evropského filmu. Tam hrajeme skutečně spoustu úplně nových, krásných a smysluplných filmů."

Dny evropského filmu budou probíhat od 16. do 21. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy