Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podtrženo, sečteno. Loňské hospodaření radnice MOaP skončilo se ziskem

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz loni stejně jako v minulých letech hospodařil s vyrovnaným rozpočtem. Dobrou zprávou je, že i přes problémy s covidem skončil se ziskem přes 75 milionů korun. To je o 16 a půl milionů více než v roce 2019. Nejvíce se ušetřilo na běžných výdajích.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Co se týká kapitálových výdajů, tak tam jsme utratili 128 milionů 903 tisíc. To je o zhruba 24 milionů více oproti loňskému roku. Což je dobrá zpráva, protože můžeme říct, že jsme jednak opravili školy, jednak jsme opravili i některé byty a nebytové prostory. Co se týká škol, tak ta investice byla největší na opravu ZŠ Gebauerova, odloučené pracoviště Ibsenova. Tam jsme renovovali prakticky celou školu.”

Právě investice do rekonstrukce bytů a nebytových prostor, které byly loni rekordní, byly tou nejlepší volbou vzhledem k tomu, jakým tempem letos narůstají ceny stavebních materiálů.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My jsme se dostali na částku 60 milionů korun investic do bytového fondu. Docházelo k regeneraci, opravám, zrenovovali jsme byty. To znamená, že se s tím také zvýšil nájem, protože se zvýšila kvalita bydlení. Dneska by tento graf, kdyby jsme tu samou práci chtěli udělat, tak by to mohlo být klidně o třetinu víc. Takže právě to, že jsme v roce 2020 nelenili, naopak dneska už nám to přináší do rozpočtu nějaké prostředky.”

I přesto, že se zvýšily nájmy, bydlení v centru města je stále za velmi dostupné ceny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy