Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum Ostravy čistí parní stroj. Umí ekologicky likvidovat i plevel

Už rok technické služby Moravské Ostravy a Přívozu používají k čištění mobiliáře parní stroj. Ten se velmi osvědčil. Vše zvládne až třikrát rychleji a navíc důkladněji bez různých saponátů. Takže šetří nejen přírodu. ale i pracovní sílu. Předtím se vše čistilo ručně.

Petr Smoleň, ředitel, TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Kdysi se opravdu muselo tady přijet s kýblem a umývat ručně. To znamená, že se toho zúčastňovaly i ženy, které jsme brali z jiných provozů. Teď jsou to schopni udělat dva chlapi z provozovny údržby a nejen tady tuto malou galerii, ale i tu delší udělají prakticky za jeden den.

Parní stroj se využívá nejen na visuté galerie na nábřeží Ostravice, ale také na čištění dlažeb, schodů ve frýdlantských mostech, nebo třeba laviček v Komenského sadech. A umí účinně likvidovat i plevel.

Petr Smoleň, ředitel, TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Lavičky v Komeňáku, obzvlášť vzadu v aleji, kde jsou lípy, ty byly skoro neumytelné, ty se prostě musely natírat. Tak ty jsme dneska schopni vlastně od toho lepu, který padá z líp, umýt. Roundup se vlastně snažíme odbourávat. Není to možné udělat zatím úplně, protože těch dlažeb je v rámci obvodu hodně, ale chceme časem úplně přejít na likvidaci plevele pouze horkou parou.”

Nově technické služby přístroj vyzkouší i k čištění dlažby na zastávce Stodolní.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Je velice exponovaná a víme, že mnohdy ta dlažba nevypadá, jak bysme chtěli. Proto si Stodolní velice dobře nafotíme, pak ji celou projedeme tímto strojem a budeme vyhodnocovat, za jak dlouho by bylo potřeba ji takto vyčistit znovu. Stejně tak máme v plánu třeba Husův sad kolem sochy Věry Špinarové. Tam ten prostor je taky velice exponovaný.”

Postupně se tak bude parní stroj využívat na stále více místech, aby se zvýšila kvalita veřejného prostoru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy