Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léto v Komenského sadech. Prázdninová akce, kde si přijdou na své malí i velcí

Oblíbené Léto na Masarykáči letos poprvé nahradilo Léto v Komenského sadech. Bohatý program, který nabízí loutková divadelní představení pro děti, soutěže, interaktivní vystoupení i pohybové a sportovní aktivity, tam bude probíhat až do 9. září, kdy ho ukončí akce Tour de park.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Proč jsme to sem přesunuli. Protože jsme nevěděli úplně přesně, kdy začne rekonstrukce Masarykova náměstí. No a to původní hřiště, které jsme tam měli, tak bude v letošním roce instalováno na ZŠ Ibsenova.”
Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Dneska si děti zkoušejí, jak si hrály děti v minulosti. Přenášejí různé klacky, běhají s vodou, namotávají šňůry. Myslím si, že je to velice zdařilá akce.”

Těšit se můžete i na řezbářské sympozium, kinematograf bratří Čadíků a oblíbené jsou i promenádní koncerty.

Anketa: účastníci akce: “Mě se to líbilo moc a vyzkoušely jsme si tady motání vlny, vyzkoušely jsme si závodění s vozíky a tam jsme chytaly míčky z rybníka. Super.”
“Líbilo se mi to hodně.”
“Holky si to tady užívají. Zatím vyzkoušely jen ty trakaře. Starší vyzkoušela balónky a líbí se jim, jsou spokojené.”

Do Komenského sadů se přesunou i tradiční Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, které se uskuteční poslední srpnovou neděli.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Protože se rekonstruuje nábřeží, jsme přesunuli tady do Komenského sadů a bude to mít nádech 1. republiky.”

Celý program Léta v Komenského sadech najdete na stránkách Centra kultury a vzdělávání a také na facebookových stránkách obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy