Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníkům Komenského sadů zpříjemňují pobyt v parku promenádní koncerty

Léto v Komenského sadech. To nejsou jen divadelní představení a různé workshopy, ale také pravidelné promenádní koncerty, které lidem zpříjemní pobyt v parku. Zahájeny byly poslední červnovou neděli koncertem kapely Dozing Brothers a probíhat budou až do 19. září.

Vystoupení Krackhouse Family. Zdroj: TV Polar

Eliška Moskvová, produkční CKV: “Pořádáním promenádních koncertů se snažíme navodit příjemnou atmosféru pro všechny návštěvníky parku, ale hlavně chceme připomenout, že produkce živé hudby se zde konaly už v době altánu a hudebního pavilonu. Vystoupilo zde například Acustrio Václava Fajfra, nebo mladá ostravská kapela Jaro. V září pak máme připraveny koncerty dva. 5.9. kapela Botanik a 19.9. Šuba Duba Band.”

Zatím poslední koncert se nesl ve stylu funky v podání kapely Krackhouse Family, která lidem předala spoustu pozitivní energie.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Dnešní nedělní promenádní koncert je takové pohlazení po duši. Je to krásné zakončení vlastně celého týdne a doufám, že se to lidem bude moc líbit. Je to akce, kterou tady pořádáme ne poprvé a myslím si, že hudba patří ke kultuře a vůbec ke kulturnímu prožívání léta a letních dnů, protože to je něco, co člověk ke svému životu potřebuje. Přináší mu to radost a potěšení.”

Tereza Honková, zpěvačka, kapela Krackhouse Family: “Třeba Bruna Marse uslyšíte, nebo Dua Lipu, to je z těch novějších asi, pak nějaké starší věci, prostě klasické funky. Hráli jsme tady minulý rok, bylo to super. To prostředí je skvělé, prostě ta příroda, taky pro mnoho z našich členů rodná Ostrava. Je to tady fakt příjemné a líbí se nám tady.”

Promenádní koncerty trvají zhruba dvě hodiny, jsou zcela zdarma a probíhají v blízkosti busty J. A. Komenského. Program celého Léta v Komenského sadech najdete na webu i facebooku radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy