Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kinematograf bratří Čadíků v centru Ostravy. Lidé přišli i přes citelné ochlazení

Českým lvem oceněný animovaný film Mlsné medvědí příběhy, francouzská komedie Co jsme komu zase udělali, nebo komedie pro celou rodinu Doolitle. Na tyto filmy si mohli zajít obyvatelé i návštěvníci Ostravy v rámci tradičního Filmového léta s Kinematografem bratří Čadíků, které finančně podpořila radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Eliška Moskvová, produkční CKV: “Projekt Kinematograf bratří Čadíků existuje v ČR už od roku 1992. Vstupné na filmové projekce je dobrovolné a je pak použito na charitativní účely. V centru Ostravy promítáme tady na Masarykově náměstí. Jako obvod jsme nachystali lavičky, ale všichni návštěvníci si můžou vzít sebou své deky, podsedáky, cokoli je napadne.”

Zatímco v úterý, tedy první den promítání návštěvnost ovlivnilo deštivé počasí, na francouzskou komedii Co jsme komu zase udělali bylo plno.

Anketa: návštěvníci Filmového léta: “Těším, už jsem říkala, je mi zima, už jsme sháněla někde deku. Je zima, ale zůstanu tady.”
“Je to komedie francouzská, celkem se těším.”
“Neviděla jsem ho, ale je to prý srandovní. Odjíždím. Pro mě je to spíš jako rozlučka s Ostravou.”
“Maminka navrhla, tak jsem šla s ní.Je to návrat k mým oblíbeným činnostem, jako chození do kina a tak dále po dlouhé době.”
“Strašně hodně lidí mi říkalo, že bych se na to měla podívat. Já jsem studovala francouzštinu takže učitelé a tak, no a řekla jsem si, že prostě nemáme jako nic na práci, tak že proč nejít do letního kina.”

Filmové léto na Masarykově náměstí v pátek ukončí film Šarlatán. Promítat se bude od 8 večer.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy