Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Moravské Ostravě a Přívozu přibývá pítek. Nově se osvěžíte i na Kuřím rynku

Jiráskovo náměstí v centru Ostravy zdobí nový prvek. Díky prvnímu ročníku participativního rozpočtu Náš obvod tady bylo umístěno pítko, které přijde vhod zejména k osvěžení v jarních a letních měsících.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Toto pítko bylo na 3. místě a stálo kolem sta tisíc korun. Objevily se nějaké vícepráce, měli jsme potrubí dál než bylo podle projektu, plus památkáři chtěli kolem toho pítka jinou dlažbu. To všechno se provedlo, nyní tam jsou ještě nějaké úpravy, které budeme muset udělat, které jsme při převzetí na to upozornili.”
Žaneta Sochorková, autorka návrhu: “Jsem ráda, že to zvítězilo. Myslím, že to bude mít úspěch, že tady lidé budou okolo chodit a bude se jim to líbit a moc se mi líbí i to provedení. Trochu jsem se toho bála, představovala bych si asi něco víc modernějšího, ale nakonec to i v té barvě hrozně pěkně sedí tady. Tím, že je člověk pořád venku, tak má třeba špinavé ruce, nebo se potřebuje trošku napít a chtěl by si doplnit vodu do bandasky, takže tady to je místo, kde je pořád živo, pořád hodně lidí, takže si myslím, že to tady patří.”

Pítek je v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz více, teď už jsou všechny zazimované a voda z nich poteče opět na jaře.

Jan Horák, koordinátor participativního rozpočtu: “Pítko na Kuřím rynku je vlastně jeden ze tří projektů, které v loňském roce zvítězily. Další projekt je Komunitní park Jindřich, který se teď realizuje kousek od sadu Petra Bezruče a třetím projektem, který aktuálně realizujeme, je dráha na petanque a zahrádka pro nevidomé přímo v sadu Petra Bezruče.”

Oba projekty budou dokončeny ještě během tohoto měsíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy