Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svátek svateho Martina v centru Ostravy oslavili Svatomartinskými hody

Symbolicky 11. 11. v 11 hodin a 11 minut byly na Masarykově náměstí v centru Ostravy zahájeny už tradiční Svatomartinské hody. Otevírala se mladá vína a k ochutnání byly husí a jiné speciality.

Pavla Filáková, ředitelka CKV Moravská Ostrava: “Máme tady dnes až 20 stánků, kde si mohou návštěvníci pochutnat na různých dobrotách. Máme tady i celý den zajímavý program. Začali jsme flašinetáři, postupovali jsme různými kapelami. Teď nám právě hraje skupina Šlapeto a ještě nás čeká skupina Calata a očekáváme každou chvíli příjezd svatého Martina.”
Anketa: návštěvníci akce: “Dala jsem si tady punč a svatovavřinecké víno martinské a husí jatýrka. Perfektní, atmosféra báječná, tančíme tady, toto nám určitě chybělo po tom roce, kdy jsme byli zavřeni."
“Do Ostravy jsme se přestěhovali teprve loni a svatomartinské slavnosti jsme nestihli a chtěli jsme se taky podívat, jak to vypadá oproti Opavě, protože do Opavy chodíme pravidelně a letos jsme říkali, zkusíme Ostravu. Zatím dobrý, čekáme na Martina.”

Svatý Martin dorazil úderem 16 hodiny a nebyl sám. Mladému svatomartinskému vínu požehnal i Mons. Jan Plaček z ostravsko-opavské diecéze.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “S Martinem jsou skutečně spojeny různé legendy i pranostiky. Je to symbol příchodu sněhu, protože nám začíná zimní období. On samozřejmě nikdy na bílém koni nepřijel. Byl to člověk velice skromný, ctil si lidí, vážil si je, byl pro čestnost, stal se patronem vojáků. Patronem chudých, patronem vína, takže vlastně dnešní den je oslavou všeho toho."

Na akci se nenudily ani děti, které se mimo jiné mohly svézt na ponících, nebo dobývat hrad.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy