Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavní síň Dvorana v Ostravě vás seznámí s magií loutkového divadla

S magií loutkového divadla vás seznámí výstava loutek s názvem Hrajeme si, tak trochu jiná výstava. Zajít si na ni můžete do výstavní síně Dvorana, kterou najdete v budově radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Tomáš Volkmer, loutkář a výtvarník Divadla loutek Ostrava: “Tato výstava vznikla před 8 lety k 6 letému výročí loutkového divadla v Ostravě a ta výstava potom putovala v Ostravě po několika větších školách. Byli jsme s ní i v Praze v galerii umění pro děti, byli jsme s ní v Maďarsku, na velkém festivalu ve Španělsku v Madridu.”

Po třech letech, co loutky ležely v depozitáři, tak díky této výstavě opět ožívají.

Tomáš Volkmer, loutkář a výtvarník Divadla loutek Ostrava: “Zrovna tady, kde stojíme, to je část, kde lektoři budou děti seznamovat s různými typy loutek, s různými technologiemi, jak se s nimi vodí. Vlastně je budou seznamovat s tou magií loutkového divadla.”

Největší loutka, téměř třímetrová je nad vchodem. Jde o čerta z pohádky Hrátky s čertem. Se všemi vystavenými loutkami si budete moci pohrát. Je jich tady spousta. Jsou to loutky z různých inscenací hraných za posledních 30 let.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsou moc krásné, jak jsem se dívala a moc bych si přála, aby se lidé přišli podívat a potěšit se v ten předvánoční čas, aby si to s námi užili. Je to vlastně interaktivní výstava, to znamená, že tady budou i malé dílničky pro děti s rodiči a můžou si tady vytvořit i vánočního andílka. Výstava je pořádána i s podporou statutárního města. Nejen tedy naší.”

Výstava bude zcela zdarma přístupná v pracovní dny až do konce prosince. Dopoledne pro mateřské a základní školy, případně pro skupiny nad 7 osob. Odpoledne pak pro veřejnost. Podrobnosti najdete na webu, který vidíte na televizní obrazovce.

www.hrajemesi-vystava.webnode.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy