Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior express Moravské Ostravy a Přívozu nabídne větší komfort a více jízd

Senior express Moravské Ostravy a Přívozu bude jezdit déle a častěji než dřív. Od nového roku ji totiž bude zajišťovat dodavatelská firma, která vyhrála veřejnou zakázku.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My jsme nebyli schopni toto v plném rozsahu zajistit, protože se jednalo o řidiče, který byl zaměstnancem radnice a automobil musel být vždycky v pátek dezinfikován a dělala se na něm údržba. Jsem strašně ráda, že se nám podařilo zrealizovat Senior expres dodavatelským způsobem, protože ty služby budou poskytovány i v ten pátek.”

Cílem je zlepšit komfort seniorů, kteří mohou tuto zvýhodněnou službu využít na 4 jízdy měsíčně a to kamkoli potřebují v rámci celé Ostravy. Nutné je si ji objednat předem na telefonním čísle, které vidíte na televizní obrazovce.

734626700

Jedna z obyvatelek Moravské Ostravy a Přívozu: “Několikrát mi dcera zavolala sanitku a nebylo to tak závažné, abych využívala zdravotních služeb, teda sanitky. Takže vítám tady tu vaši službu.”
Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí: “Od pondělí do čtvrtka bude jezdit od 7 do 15 hodin a bude také jezdit v pátek od 7 do 13 hodin. Jedna cesta bude stát 30 korun v rámci území obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a 40 korun pokud to bude jízda mimo obvod. V ceně je také jedna osoba, která je jako doprovázející, kterou si člověk, který se přepravuje, určí.”

Senior express je určen pro obyvatele obvodu ve věku 70 let a více a zdravotně postižené. Aby ho mohli využívat, musí mít průkazku, kterou si mohou zcela zdarma vyřídit na oddělení sociálních služeb úřadu na Nádražní ulici kde se také dozví veškeré podrobnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy