Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tradiční řemesla, živá zvířátka a dobroty. Centrum Ostravy ožilo Velikonocemi

Na Masarykově náměstí v Ostravě si přijdou na své všichni milovníci jara. Na tradičním Velikonočním jarmarku jsou k vidění mimo jiné ukázky tradičních řemesel. Pletou se pomlázky, malují kraslice a předvádějí se kováři, řezbáři, nebo košíkáři.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já jsem strašně ráda, že lidé opět mohou vyjít do ulic a užít si předvelikonoční atmosféru. Je to křesťanský svátek, nicméně si myslím, že nejsme zas až tak křesťansky založeni a Velikonoce vnímáme jako příchod jara. Je to možnost vracet se zase k tradicím.”
Anketa: regionální řemeslníci a obchodníci: “Co všechno vyrábíme? Co si kdo vzpomene. Železo je materiál, který vám umožní všechno. Teď například tvořím pro jednu paní zhášedlo na svíci, což není úplně typický výrobek, ale není problém.”
“Jsme zaměřeni hlavně na výrobu mýdel, vlasových šampónů na vlasy jak v tuhém, tak tekutém stavu, máme i dámské holící pěny a mícháme i epsomské soli. Manželka sedí vedle, ručně vybrušuje velikonoční kraslice z husích vajec z našeho chovu.”

Velkou atrakcí jsou zejména pro děti živá zvířátka.

Anketa: návštěvníci velikonočního jarmarku: “Malému se tady líbí hlavně kolotoč, ta zvířátka. Je to tu moc hezké, takže se nám to tady moc líbí.”
“Vypadá to tu hezky. Aspoň něco konečně. Něco, co nás povzbudí. Velikonoce jsou krásné, to jsou krásné svátky.”

Na Velikonočním jarmarku na Masarykově náměstí se můžete bavit až do pátečních večerních hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy