Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Bo nám to není jedno propojil žákovské parlamenty základních škol v MOaP

Ve Dvoraně radnice Moravské Ostravy a Přívozu se setkali zástupci žákovských parlamentů. Akce s názvem Bo nám to není jedno se zúčastnilo 7 z 8 základních škol zřizovaných obvodem.

David Kaszper, předseda Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy: “Žáci prezentovali své žákovské parlamenty. Co dělají, jaké aktivity už uspořádali, jak pracují na svých školách, čeho už dosáhli a potom jsme se přesunuli do nějakých představ ideální školy.”

Cílem setkání bylo žákovské parlamenty propojit, aby se navzájem inspirovaly a předávaly si zkušenosti.

Anketa: zástupci žákovských parlamentů: “Mě tady inspirovalo to, že každý tu rozvíjí své vědomosti, že jsme se mohli inspirovat i od jiných škol na to, jak udělat školu zábavnější a hezčí než je. Například jsme dostali nápady na den No back day. Nebo třeba sbírku na chudé děti nebo zvířátko. Už jsme sbírali na makaka lvího.”
“Teďka máme první rok ten parlament a tam jsme se vlastně posunuli s tím, že už fungujeme, odhlasováváme nějaké projekty, projektové dny a tak. Třeba teď jsme měli historický den a podobně a teď jsme jednali s parlamentem hlavně o tom, že budeme mít školní trička nebo mikiny.”
“Byla tady poptávka po tom zkusit ten erasmus. Potom, že chceme častější schůze toho parlamentu. Potom turné mezi školami ve sportu a celkově více školních aktivit. A potom vlastní venkovní učebna a více navštěvovat školní skleník v hodinách přírodopisu.”
Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já jsem moc rád, že parlament dětí a mládeže z našeho obvodu probíhá v naší dvoraně a jsem mile překvapen tím zájmem o to veřejné dění kolem sebe, takže myslím si, že nám roste opět velmi slušná mladá generace.”

Celkově se už do projektu Bo nám to není jedno zapojilo 35 základních škol z celé Ostravy.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Jan Mikeska, Ostrava
Ostrava
od 43 000 Kč/měsíc

Detail