Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě pokračuje revitalizace sadu Boženy Němcové, nešlapejte na vysazené záhony

Sad Boženy Němcové v Ostravě prochází postupnou revitalizací. Aktuálně probíhají další výsadby kvetoucích záhonů a zakládání mlatových chodníků. Obvod zároveň upozorňuje, aby si lidé nezkracovali cestu mimo chodníky. Novou výsadbu tím ničí.

Moravská Ostrava a Přívoz pracuje na revitalizaci sadu Boženy Němcové od roku 2021.

Petr Kuś (ANO), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Vykácely se některé staré stromy, nasadily se nové. Nějakých 15 kusů nových stromů. Potom v roce 2022 jsme začali dělat úpravy záhonů. Vysadili jsme cibuloviny, traviny a trvalky. Letos v tom pokračujeme. Na jaře jste mohli vidět, jak to tady bylo rozkvetlé. A příští rok na jaře znovu uvidíte další hezká upravená místa."
Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně, TS MOaP: "V první etapě bylo prováděno kácení, potom byly následně prováděny přípravy záhonu a výsadby. A v současnosti v letošním roce pokračujeme už třetí etapou. Jedná se konkrétně o výsadbu trvalek, trav, cibulovin. S takovým tím podzimním, jarním i letním efektem."

Cibuloviny nejvíce vyniknou na jaře. Jde hlavně o okrasné česneky, které hrají různými barvami.

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně, TS MOaP: "Navazuje to celkově na tu koncepci, která už tady byla prováděna. V současnosti je prováděna výsadba do těch připravených záhonů. A ty zbývající místa mezitím budou doplněna mlatovými chodníky."

Pro výsadbu je velmi důležité, aby se lidé při průchodu přes sad pohybovali pouze po chodnících a rozhodně si nezkracovali cestu přes záhony.

Petr Kuś (ANO), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Chtěl bych požádat naše občany, tím, že naši zaměstnanci tady teď sadí ty traviny a cibuloviny, aby nám nechodili po těch záhonech, protože by to zničili."

Sad vznikl v roce 1907. Aktuální postupná obnova dřevin, doplnění keřů, záhonů i mobiliáře, v něm byla rozplánována na deset let.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

B2B Partner s.r.o. / ProLogis Park
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail