Dobří lidé na Jihu pomohli nemocnému Honzovi Vavříkovi

Dobrá věc se podařila. Honza Vavřík, který trpí dětskou formou spinální svalové atrofie, už má nový elektronický vozík. Pořídili mu ho přátelé, kamarádi i lidé, kteří ho sice neznají, ale zapojili se do několikaměsíčního benefičního projektu. Ten vynesl celkem 510.000 korun.

Nemá žádnou sílu, nemůže se otočit ani poškrábat a jeho hybnost je omezená natolik, že vše pro něj musí dělat člověk, který se o něj stará. V případě devětadvacetiletého Honzy Vavříka je to jeho rodina. Honza má ale naštěstí kolem sebe báječné lidi, kteří zorganizovali benefiční běh a další následné akce a koncerty. 

"Byl to nápad obyčejných kluků. Aby ten běh nabral nějakou důvěryhodnost, tak jsme rádi, že jsme to vše mohli takto spojit a udělat si to tady v místě s takovou podporou," říká spoluorganizátor benefice z Římskokatolické farnosti Ostrava-Zábřeh, Michal Kričfaluši.

Díky darům lidí se podařilo zakoupit elektronický vozík. Ten sice ještě dozná několika úprav, ale Honza i jeho tatínek už se nemohou dočkat, až s ním vyjedou do terénu.

"Pomůže nám, když půjdeme někde na procházku. Třeba v Beskydech ten vozík pojede sám, já nebudu muset tlačit, což pomůže hodně. Ale i tady po rovině, těch sto kilo tlačit před sebou je dost velký problém," vysvětluje otec Honzy Jan Vavřík.

"Já bych chtěl poděkovat všem, úplně všem, kteří se zúčastnili běhu. Děkuji celému týmu organizátorů i všem, kteří se na této akci podíleli, všem sponzorům a pořadatelům," děkuje obdarovaný Honza Vavřík.

"Opravdu bychom chtěli, aby to bylo k pomoci, aby to nebylo jako když doma máme ještě další skleničku a vázičku a je to zátěž. Ale hlavně, aby to bylo k pomoci Honzíkovi a jeho tatínkovi, kde ty síly ubývají," říká farář Římskokatolické farnosti Ostrava-Zábřeh Vítězslav Řehulka.

"Tady je podstatné to, že se lidé dokáží spojit pro dobrou věc a podpořit někoho, koho třeba až tolik neznali. A to je skvělá zpráva - je potřeba v této tradici pokračovat," chválí organizátory starosta obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář (ANO 2011).

Přesně toto se i stane, organizátoři totiž plánují benefiční běh opakovat každý rok. A když ne pro Honzu, tak pro další tělesně postižené, nemocné nebo jinak zdravotně znevýhodněné lidi z Ostravy.
Jak poznat, léčit a předcházet dětským nemocem / přednáška

Zítra 16:00 - 15.10. 16:12
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Enigmatické variace / detektivní komedie

Zítra 19:00 - 15.10. 16:12
Ostrava, DK Akord, Ostrava

​ProtimluvFest / čtení poezie a diskuze s autory

17.10. 17:00 - 15.10. 16:12
Ostrava, Dům umění Ostrava

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Rudolf Ficek
Ostrava-město
od 80 Kč do 90 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu