Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ostravském kině Luna se šlapalo ostošest

  • Ostrava-Jih,

Do Ostravy vůbec poprvé zavítalo cyklokino. V kině Luna s pomocí diváků promítalo film Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

Každý, kdo na projekci do Luny dorazil, musel alespoň na chvíli nasednout na kolo a šlapat, co mu síly stačily. Šlapáním na speciálně upravených kolech se spálené kalorie přetaví do elektrické energie potřebné pro napájení filmového představení. Původně se mělo promítat venku, louka na bývalém fotbalovém hřišti u vodního areálu Jih ale byla promočená po deštích a potřebná kabeláž k výrobě elektřiny tak skrývala nebezpečí.

“Tak je to poprvé, poprvé, co je cyklokino na Jihu. Je škoda teda, že nám počasí nepřeje a ta louka, to hřiště je mokré, ale nicméně si myslím, že prostory kina Luna jsou bezvadné, je vidět, že všichni šlapou tady za mnou, takže asi tu energii asi určitě vytvoříme proto, aby film se mohl promítat,” říká Renáta Valerie Nešporek, ředitelka KZOJ

Celkem bylo v kině připraveno 8 kol, na kterých se diváci střídali. Komu došly síly, jednoduše zvedl ruku a okamžitě přiběhl někdo ze sálu.

“No výborně se šlape, je mi vedro, uvažuji, že jsem si mohla vzít plavky a jinak perfektní. Jsme poprvé, příští rok půjdeme zas.”

“Dobré, v pohodě, sice šlapem už půl hoďky, ale super Perfektní akce, doufám, že to bude i příště.”

“Já už jsem šlapala tady 30 minut, výborné, výborná akce, skvělé, na zdraví.”

“Jo, v pohodě, šlapeme, potíme se, koukáme na film, krása.”

Diváci šlapali poctivě a vydali tolik energie, že film, který trval hodinu a půl, nemusel být ani jednou přerušen. Všichni už se těší na další promítání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy