Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava uměleckých děl na Jihu

  • Ostrava-Jih,

Umělecká díla v Ostravě-Jihu září novotou. Opravou za téměř 400 tisíc korun prošly mozaiky v Bělském lese a jedna plastika.

Městský obvod Ostrava-Jih využil nabídky statutárního města Ostravy a nechal opravit první umělecká díla v obvodě. Jedná se o plastiku Matka s dítětem u ZŠ Volgogradská a také o sérii mozaiek v Bělské lese nedaleko Čujkovovy ulice.

“Jsem za to rád, je to vlastně v reálu bývalého hřiště dětského a my už teď projektujeme nové dětské hřiště a rozšíříme tak nabídku návštěvníkům Bělského lesa. Dané plastiky vytvořil pan Jiří Hanzelka a jejich oprava vyšla na zhruba 300 tisíc korun,” říká Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Mozaiky byly očištěny od hrubých nečistot a taky od grafitti, opraveny byly i vyzdívky a spárování a na všech byly nainstalovány měděné informační tabulky s textem. Co se týče plastiky Matka s dítětem, tak na té chyběly obě hlavy soch a taktéž byla poškozena sprejery. Renovace plastiky si vyžádala více než 80 tisíc korun.

“Jsem rád, že městský obvod Ostrava-Jih je majitelem více plastik. Jednu z největších v ČR můžou taky návštěvníci kdykoli vidět, nebo obyvatelé vidět u nákupního centra na Horní ulici 55. My počítáme s tím, že město Ostrava i v příštím roce vypíše vlastně možnost využití finančních prostředků a opět nahlásíme nějaké umělecké díla v našem městském obvodě,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Další umělecká díla by mohla projít obnovou už příští rok.
Svatováclavský hudební festival - Hudba pro sbor a žestě

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Cyrila a Metoděje, Ostrava-Pustkovec

Karel Plíhal - recitál

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

Irena Kalhousová: Visegrad a Izrael / beseda s I. Kalhousovou

Zítra
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků