Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsvícení vánočního stromu u K-tria

  • Ostrava-Jih,

Druhou adventní neděli zpestřila na Jihu nádherná vánoční atmosféra u kulturního domu K-trio. Stovky lidí si nenechaly ujít rozsvícení vánočního stromu před tímto kulturním zařízením.

Ještě než se před K-triem rozsvítil vánoční strom, lidé si tu užili pestrý doprovodný program včetně vánočního jarmarku. Ve stáncích si mohli nakoupit vánoční dekorace, ozdoby a drobné dárky, taky se občerstvit nebo si dát něco na zahřátí. Připraveny byly i atrakce pro děti a nechyběla ani živá hudba.

“Jsem strašně ráda, že na druhou adventní neděli se tady sešlo tolik lidí, je to úžasné. Všichni se těší na rozsvícení vánočního stromku, který za chvilku rozsvítíme. Je to úplně nová výzdoba, výzdoba vlastně pro celý obvod v tomto roce, takže já doufám, že se všichni z toho budeme radovat, no a hudba, která je těsně, tak si myslím, že je fantastická, lidi tančí, podívejte se kolem, skvělá atmosféra,” popisuje Renáta Valerie Nešporek, ředitelka KZOJ

Jako každý rok, ani letos lidé nepřišli o tradiční vánoční punč, který jim zcela zdarma rozlévalo vedení obvodu v čele se starostou. Celkem bylo připraveno 60 litrů punče, z toho 20 nealkoholického. A stály na něj dlouhé fronty.

“Nám chutná, ještě mohl být teplejší.”

“Jo pravidelně, já tady kousek bydlím, tak jsem tu každý rok.”

“Ano. každým rokem a líbí no. Je to dobrý, program byl dobrý, veselí je tady kolem dokola dost, no a pan starosta se tady snaží, že si nás aspoň předchází tady v tento vánoční svátek, no je to pěkné.”

“No nádherně, nádherně. Pravidelně chodíme každým rokem s holkama od miminka.”

“Je to tu super, já mám povídat, to ne. Paráda, svařáček je výborný, pan starosta je šikovný a program taky vypadá, že bude dobrý, takže já myslím, že super.”

Naproti ve stánku zase děti dostávaly drobné dárky. A lidé si tady mohli koupit i vánoční hrníček, který příspěvková organizace kulturní zařízení Ostrava-Jih nechává každoročně vyrobit jen pro tuto příležitost.

“Setkáváme se druhou adventní neděli, tradičně rozsvěcujeme stromeček u K-tria, před chvilkou jsme nalévali punč všem přítomným, chtěli jsme udělat trošku více radosti a za chvilku společně tady s Lukášem z našeho městského obvodu rozsvítíme stromeček, respektive ho rozsvítí Lukáš, uvádí Martin Bednář,” starosta MOb Ostrava-Jih

“Moc se těším na rozsvícení stromečku. Postavil jsem sněhuláka na stráni, aby hlídal krajáč mléka k snídani. Stojí tam jako pán a já musím hlídat sám, zarecitoval nám básníčku Lukáš

A ještě poslední písnička a pak nastala dlouho očekávaná kouzelná chvíle - rozsvícení vánočního stromu.

“Samozřejmě bych rád vzkázal všem občanům pohodové Vánoce, pevné zdraví a mnoho štěstí,” přeje občanům Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

A my se přidáváme a přejeme hezké adventní dny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy