Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nekalé praktiky podomních prodejců pokračují

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu opět varují před podomními prodejci. V celé Ostravě je přitom podomní prodej zakázán. Takzvaní šmejdi nejčastěji nabízejí levnější energie.

Obcházejí domy, zvoní na nájemníky a obtěžují je svými v uvozovkách výhodnými službami. Pokud jim podlehnete, může se vám to vymstít. Jde o nechvalně známé podomní prodejce.

“V loňském roce řešili strážníci v obvodu Ostrava-Jih zhruba třicítku podobných událostí.

Strážníci se setkávají s podomním prodejem například dveří, nabídkou internetových služeb, ale nejčastěji to v této souvislosti právě bývá nabídka energetických služeb,” uvádí Michal Maršo, mluvčí MP Ostrava

Neznámé lidi rozhodně nepouštějte dovnitř domu a pokud to uděláte a poté zjistíte, že jde o podomní prodejce, nesnažte se je jakkoli zadržovat nebo někam zamykat a ihned se obraťte na policii. Naposledy policie řešila případ 71 leté seniorky, která uzavřela smlouvu s podomními prodejci na energické služby. Díky tomu, že se obrátila na úřad, vše dobře dopadlo.

“Dostala strach, rozmyslela si to, obrátila se na zástupce úřadu, ti kontaktovali městskou policii a strážníci přijeli na místo a potom celou situaci vyřešili. Došlo ke stornování té smlouvy,” dodává Michal Maršo, mluvčí MP Ostrava.

Podomní prodejci se zaměřují zejména na starší lidi, mnozí z nich už se ale poučili a o tom, jak s nimi naložit, mají jasno.

“Vyprala jsem je jako, nebavila jsem se s nimi, nebo sousedku vykývali.”

“Teď už nechodí, chodívali, to už teď mají zakázané, teď už ne.”

“Dříve ano, ale teď ne, teď se to nějak trošičku omezilo, což jsem strašně ráda a jelikož vím ještě ze seniorů, že prostě jako nemáme nikomu otevírat a tak dále, takže to neděláme a pokud by tam tedy někdo přišel, tak ho pošlu někam.”

Před podomními prodejci varuje nejen policie, ale i ostravský magistrát. Mají totiž novou taktiku, jak se vetřít do domácností. Lidem nalhávají, že údajně výhodnější dodávku energií nabízejí právě po dohodě s magistrátem.

“Lidem potom tvrdí, že kontakt na ně získali právě od nás z ostravského magistrátu. Rozhodně jsme nedali souhlas s tím, aby se kdokoli zaštiťoval jménem magistrátu a nebo města při nabídce výhodné ceny za elektrickou energii nebo zemního plynu pro letošní rok. A také jsme neposkytovali žádné informace,” telefonuje Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu

Tak si na to dejte pozor. Podomní prodej na území Ostravy zakazuje nařízení města z roku 2013, kterým se vydává tržní řád.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy