Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu vysadili další stromy na počest dětí

V Bělském lese vyrostl další Sad mladých. Mladé stromky vysadili svým potomkům rodiče, či prarodiče a účast byla opět hojná. Akce se tentokrát zúčastnilo 40 rodin.

Sady mladých jsou čím dál oblíbenější. Z této už tradiční akce se tak stává společenská událost a scházejí se na ni celé rodiny. Sraz všech účastníků byl v areálu lesní školky, kde se rozdávaly pamětní listy. Rodiče nebo prarodiče opět mohli dětem vysadit třešeň ptačí, dub letní nebo buk lesní. Za poplatek ve výši 800 korun rodina kromě stromku a pamětního listu dostala i sloupek s cedulkou včetně jedné rezervní, na které je uvedeno o jaký strom jde a komu je věnován.

“Dcerka má rok a jeden měsíc a jeden den dneska, vysadili jsme si třešeň a jmenuje se Sumivajta Kiska Rodriges, Sumivajta je vlastně z kečuánštiny, protože manžel pochází z Peru a Sumi znamená čistá a Vajta znamená květinka.”

“Vybrali jsme ptačí třešeň a jenom jeden stromeček, protože chceme, aby se oba dva o něj starali. Máme dvojčátka, jmenují se Amálka a Alešek.”

“Malému je teďka rok a my jsme mu to darovali vlastně na narozeniny a vybrali jsme si dub.” “Dub letní, moc se nám líbil. Nejvíc z těch tří, co byly na výběr.”

“To si vybral malý s malou, syn s dcerou si vybrali a vybrali jste si Vašku co?Dub letní Dub letní. Máme první stromeček tady.”

“Sady mladých 5,ročník, nebo 3,ročník, pátá výsadba, spokojenost velká, lidí se sešlo jak patrno velké množství, rodinná tradice se zachovala, což byl předpoklad, lesy nám vyšly vstříc, takže nemám, co bych dodal. Vnitřní velká spokojenost,” má radost František Staněk, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Velkou radost z této akce má i společnost Ostravské městské lesy a zeleň, se kterou radnice ve výsadbách od počátku spolupracuje. Stromky pro výsadbu nejen připravuje, ale po celou dobu o ně také pečuje. Míst pro další výsadby je zatím v Bělském lese dostatek.

“My lesáci jsme vždycky připraveni, takže máme dostatek ploch a místa v Bělském lese, aby jsme mohli v této tradici úspěšně pokračovat dál. My si toho ceníme, že ten zájem rodičů roste a věříme, že na podzim se tady opět v Bělském lese setkáme,” říká Vladimír Blahuta, ředitel společnosti Ostravské městské lesy a zeleň

Další výsadba proběhne na podzim. Hlásit se ale můžete už teď. Podrobnosti se dozvíte na telefonním čísle 599 430 344.
COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

OSTRAVA CITY MARATHON 2020!!!

Zítra
Ostrava, Masarykovo náměstí, Ostrava

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o., Penny Market- Horní (X PARK)
Ostrava
od 16 400 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků