Reklama

Rekonstrukce náměstí Ostrava-Jih běží podle plánu. Podívejte se, jak je daleko

Na Jihu pokračují v investičních akcích. V plném proudu je zejména rekonstrukce chodníků a komunikací a pokračují i rekonstrukce základních a mateřských škol. V neposlední řadě se pilně pracuje i na revitalizaci náměstí Ostrava-Jih.

Stáhnout video
Reklama

Ostrava-Jih roste do krásy. Momentálně v obvodu probíhá řada plánovaných investičních akcí. Tou největší je rekonstrukce náměstí Ostrava-Jih, která pokračuje v souladu s harmonogramem.

“V této chvíli jsou sundané původní povrchy, jsou zabudované patky pro nové zastřešení a bude se pokračovat dále v pracích souvisejících  se sítěmi, přeložkami sítě a s budováním nových sítí pro osvětlení a pro nové vodní prvky, které tady budou,” říká Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Zároveň probíhá i rekonstrukce tramvajových zastávek u náměstí.

“Což není akce městského obvodu Ostrava-Jih, ale je to akce dopravního podniku, nicméně hezky se to sešlo a vlastně budou dokončeny dvě stavby, které zvelebí tento prostor. 

V současnosti taky připravujeme rekonstrukci podchodu, který spojuje náměstí Jih se zastávkami,” dodává Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

V původním projektu měl být  podchod zaslepen a nahradit ho měl úrovňový přechod. Ten nicméně neprošel kolečkem povolení a podchod tak musí být zachován. 

Proto v příštím roce, po příštím, doufám, se nám podaří ho zrekonstruovat tak, aby doplnil opravené zastávky i nově zrekonstruované náměstí,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

V Hrabůvce projde revitalizací nejen náměstí Ostrava-Jih, ale také prostor před poliklinikou a prostor kolem Savarinu, kde jsou ve velmi špatném stavu jak chodníky, tak zeleň nebo květináče. 

Na revitalizaci celého tohoto prostoru, který vidíte v  naprosto netknutém původním stavu, máme dneska zpracovanou projektovou dokumentaci s tím, že si žádáme teďka o peníze z fondu rozvoje bydlení pod ministerstvem místního rozvoje. Bohužel, pokud se bavíme o objektu samotného Savarinu, jedná se o soukromou stavbu. Samozřejmě v rámci příprav zahájíme jednání s majitelem tohoto objektu, zdali by i on nechtěl budovu nějakým způsobem zrestaurovat,” říká Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih 

Rozsáhlá revitalizace Hrabůvky od nákupního centra na ulici Horní přes Finanční úřad, polikliniku a podél celé ulice dr.Martínka  až ke kostelu by měla skončit nejpozději do 6 let. Každopádně v plném proudu jsou momentálně opravy chodníků, a to ve všech částech obvodu. Novotou už září mimo jiné chodníky na ulicích Edisonova a Kašparova v Hrabůvce. Rekonstrukcí procházejí chodníky v ulicích Jičínská a K jezeru ve Výškovicích a v ulici Horymírova v Zábřehu. A v poslední době se dočkala zateplení a rekonstrukce tělocvičny ZŠ Srbská a Mateřská a speciální ZŠ Adamusova je nejen zateplena, ale má i nový spojovací koridor pro vstup do jídelny. Už v září by měly začít stavební úpravy ZŠ Kosmonautů, která se dočká zateplení pavilonu učeben.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Proč se čerti nemyjí / pohádka pro děti

21.08. 17:00 - 19.08. 7:46
Ostrava, DK Akord, Ostrava

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu