Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Agility park v Hrabůvce ničí vandalové

  • Ostrava-Jih,

Agility park v Hrabůvce byl otevřen teprve nedávno. Pejskařům ho vedení města předalo k užívání letos koncem května. Přesto ho už teď čekají opravy. Překážky totiž poničili vandalové.

Vandalové se nezastaví před ničím a ničí vše, co jim přijde pod ruku, Zničili dokonce i některé překážky v nově otevřeném agility parku v Hrabůvce, který vznikl díky participativnímu rozpočtu za zhruba 380 tisíc korun. Slavnostně se otevřel teprve na konci letošního května. 

“Můžu říct, že jsem nesmírně potěšena, že se lidé zapojují. mají nápady, že pak hlasujou a že se nám podaří takový projekt realizovat.Proč jsme tady dneska se sešli, důvodwm jw to, že bohužel toto hřiště podléhá ve velké míře vandalismu. V této chvíli už jsou tady škody zhruba za 30 tisíc korun. Ráda bych proto apelovala na všechny naše občany, aby v případě, že uvidí, že zde dochází k nějakému nevhodnému chování a jednání, aby to nahlásili buď na odbor dopravy a komunálních služeb našeho úřadu, nebo přímo městské policii na linku 156,L uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Agility park bude opraven do konce září. Hřiště nejenže ničí vandalové, ale objevují se i případy, že ho zneužívají cvičitelé psů. Jednoduše ho uzavřou a za peníze tady dávají soukromé hodiny pejskařům. 

Je to veřejně přístupné hřiště a tato aktivita je taky v rozporu s řádem tohoto hřiště a je taky možno ji hlásit jak na úřad, tak městské policii,” dodává Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Radnice se proto rozhodla, že lidem zajistí cvičitelku psů. K dispozici jim bude zcela zdarma jednou týdně. Odkdy, to se dozvíte na facebooku nebo na webu úřadu. Z participativního rozpočtu se v poslední době podařil zrealizovat mimo jiné Altán u Základní školy Dvorského, nebo kapličku v Pískových dolech. Projekty z letošního projektu Společně tvoříme Jih budou představeny v nejbližších dnech jak v Jižních listech, na fb i na webu úřadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy