Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na počest sta let republiky děti vysadily lípu

Mateřská škola Paprsek z Hrabůvky se připojila k oslavám stého výročí založení naší republiky, V blízkosti kruhového objezdu slavnostně vysadila mladou lípu, kterou děti nakonec ozdobily srdíčky s motivem české vlajky.

V Jižním městě už stojí první strom vysazený na počest stého výročí založení naší země. Lípu, tedy náš národní strom, vysadily u kruhového objezdu v Hrabůvce děti předškolního věku z MŠ Paprsek spolu s kamarády.

“MŠ Paprsek vymyslela takovou akci. Vzhledem k tomu, že slavíme 100 let vzniku republiky, tak jsme si řekli, že by vůbec nebylo špatné děti v předškolním věku, bavím se o té předškolní třídě těch 5,6 letých, už trošičku naučit  vnímat to, že žijeme v ČR. Den státnosti je sice za měsíc, ale my jsme to nepojali jako den, ale jako rok. Vzhledem k tomu, že naše děti mají určité problémy s řečí, máme děti z MŠ speciální, tak jsme potřebovali podporu dalších kamarádů předškolního věku,” říká Natálie Kaštovská, ředitelka MŠ Paprsek

Celou slavnostní událost zahájila česká hymna, kterou zazpívaly děti. Naučily se ji společně a zvládly ji na jedničku s hvězdičkou. Hned na to děti společně přiložily ruku k dílu a vrhly se k asi dvou a půl metrové lípě, kterou pro ně přichystali lesníci. Vykopali díru, vložili do ní strom a úkolem dětí bylo mladý stromek obsypat hlínou. Nakonec ho ještě ozdobily srdíčky s českou vlajkou. A protože to tak hezky zvládly, dostaly sladkou odměnu. 

“Se mi to moc líbilo.”

“Mě taky.”

“Ten perníček.”

“Ta odměna se mi nejvíc líbila.”

“Mě se nejvíce líbilo, jak jsme to tam dávali a jak jsme ještě zpívali.”

“Je podle mě velmi důležité děti vést k tomu, abychom byli Čechy, abychom si vážili toho, jakou máme vlast, abychom si vážili toho, v jakém komfortu žijeme, na rozdíl od ostatních některých států a mysleli jsme si, že by bylo fajn setkat se na půdě obce s veřejností, s radními, s jinou MŠ a podpořit tak vlastně oslavy té státnosti, které se teďka budou dít tady na území obvodu. Takže jsme to tak trošku začali,” uvádí Natálie Kaštovská, ředitelka MŠ Paprsek

MŠ Paprsek chce v této akci dál pokračovat, takže se zřejmě stane tradicí. Bylo to všecko pod záštitou Adama Rykaly, radního a paní místostarostky Válkové, takže moc děkujeme za toto, že nám to umožnili. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy