Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž krásy Miss Babča v kulturním domě Akord

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu vybírali seniorskou miss krásy. Letošního ročníku tradiční soutěže Miss Babča se zúčastnilo 8 žen ve věku od 61 do 80 let. Tu nej vybírala odborná porota v čele se známým sexuologem Radimem Uzlem.

Už 4.rokem probíhá v městském obvodu Ostrava-Jih seniorská soutěž krásy Miss Babča, kterou společně vyhlašují radnice Jihu a kulturní dům Akord. Tentokrát soutěžilo 8 krásných dam ze všech koutů MS kraje. Dvěma nejstarším bylo 80 let. 

“Přihlásila jsem se sama, ale s podmínkou, že se mnou půjde tanečník, takže vlastně s ním.Tančím hodně ráda všude.

“Já jsem se sama přihlásila, na fb jsem klikla na věštírnu a byla tam karta loď a pod tou bylo psáno, že budu cestovat. Nemusím daleko, ale poznám nové lidi a nové přátelé, a tak jsem tady a jsem ráda. A pak přišla teprve ta nabídka přihlásit se do toho, do té soutěže.  Takže jsem využila té věštírny, dalo by se říct.”

10.září oslavila 80.narozeniny. Má 5 vnuků, pochází ze 6 sourozenců z Mokrých Lazců u Opavy

Přihlásil mě nejmladší vnuk Adam, potom jsem se seznámila a paní Šárkou, která mě zavolala, takže jsme byli 2x na takových schůzkách. No, první jsem to chtěla vzdát, ale pak jsem si to rozvážila.”

Všechny dámy předvedly skvělé výkony. Například ve volné disciplíně tančily, recitovaly, zpívaly, nebo předváděly klobouky. Vybrat tu nejlepší ze všech bylo pro porotu velkým oříškem.

“Užívám si to, protože samozřejmě já už jsem taky stařec, pouze dvě finalistky jsou starší než já a to už je co říct, takže to dokážu ocenit. Všechny ty dámy jsou výborné. Já jelikož jsem byl porotce už na miss a porotce sestřičky a porotce já nevím, na různých všelijakých soutěžích, tak vím, že je to vždycky velmi obtížné, protože ty výkony jsou nesmírně vyrovnané, všichni se snaží, každá by zasluhovala cenu. Ta úroveň se mi zdá nesmírně vysoká, Já jsem tady tedy podruhé, byl jsem tady před dvěma lety a prodělalo to opravdu velký krok vpřed,” říká Radim Uzel, sexuolog a porotce soutěže

Titul Miss Babča nakonec zůstal doma. Seniorskou královnou krásy se stala 63tiletá Marie Šubrtová z Výškovic, která, když uslyšela své jméno, omládla nejméně o 45 let.

“Já jsem tak dojatá, že mi to připadá, jako kdybych prostě vyhrála jako ty 18tileté. Jako v tomhle věku bych opravdu neřekla, že můžu něčeho takového dosáhnout. Velice všem děkuji a jsem prostě nadšená. A hlavně moje rodina, moje děti, moje vnučky tady, jestli je zaberete, tak ty se mnou hrály, měly volnou disciplínu, což mi hodně taky určitě pomohly. Mám ráda celou rodinu, všechny miluju a  jenom ať jsem zdravá prostě a ať to srdíčko vydrží co nejdéle,” má radost Marie Šubrtová z Výškovic

I. vicemiss je Marie Sabová z Mokrých Lazců, II. vicemiss Vilma Očenášová ze Slezské Ostravy, a titul Miss sympatie získala Evženka Kiszková z Těrlicka.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy