Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Jihu mají k dispozici Smart toaletu

  • Ostrava-Jih,

Obyvatelům Ostravy-Jihu nově slouží inteligentní, tak zvaná smart toaleta. Najdete ji u křižovatky naproti obchodního areálu Kotva v Zábřehu a funguje nejen jako toaleta, ale i jako nabíječka.

Na Jihu se objevila vůbec první smart toaleta. A to u křižovatky naproti Kotvy. Bohužel je momentálně mimo provoz. Hned třetí den po instalaci ji někdo poškodil.

“Jak vidíte, tak někdo ty kabely s těmi konektory urval. Dneska již bude sjednána náprava, takže věříme, že šlo o neplánovaný akt, že se stal nedorozuměním a že už se to nebude opakovat,” říká Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

Toaleta funguje nejen jako toleta, ale i jako přebalovací pult a nabít si tady můžete i mobil nebo tablet, a to jak zvenku, tak zevnitř. Právě konektory, které sloužily k nabíjení zvenku, jsou pryč. 

Inteligentní toaleta funguje poměrně jednoduchým způsobem, respektive jednoduchým způsobem z hlediska umístění a z hlediska uživatelů, dá se umístit prakticky kamkoli, je napájena solární energií, jak vidíte ty panely nahoře. Jsou tam instalovány hlásiče, které dají vědět provozovateli, že je třeba doplnit spotřební materiál, že je třeba toaletu vyčistit. Uživatelé mají přístup prostřednictvím sms zprávy, kterou zašlou. Hned poté se jim zhruba do 15 vteřin max. toaleta otevře a můžou použít jak třeba wc, tak třeba přebalovací pult. ve vstupních prostorách,” dodává Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

Inteligentní toalety by se v budoucnu mohly objevit i na jiných místech obvodu. Podle ankety, která probíhala v červnu, by je lidé uvítali zejména u sportovišť, v Bělském lese a také ve Výškovicích a na Dubině. 

Tyto tipy jsme dostali, budeme prověřovat možnosti reálného umístění i možnosti umístění tak, aby toaleta byla pod kamerou a bylo zamezeno zneužití obdobného typu,” uvádí Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

Inteligentní toaleta se vstupním prostorem s přebalovacím pultem, tedy rozšířená varianta twin, přišla radnici na 300 tisíc korun. Do měsíce budete moci za její použití platit i bezkontaktní platební kartou. Nikde jinde v Česku to není možné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy