Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu začal fungovat Senior Point

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě se otevřel už druhý Senior Point. Tentokrát právě na Jihu, a to v Komorním klubu na Velflíkově ulici v Hrabůvce. Seniorům bude k dispozici vždy v úterý a ve čtvrtek od 8 do 14 hodin.

Senioři na Jihu mají další místo, kde se mohou nejen scházet, ale také si zajít pro jakoukoli radu zcela zdarma. Právě k tomu slouží Senior Point, který slavnostně otevřeli v Komorním klubu v Jubilejní kolonii. 

“Co to vlastně znamená. Oficiálně to uvádíme ve smlouvách a na všech propagačních materiálech, že je to kontaktní místo, kde se mohou setkat senioři, tzn., lidé nad 55+, což není tak úplně přesné a mě osobně se ani označení senior pro tuto věkovou skupinu nezdá úplně vystihující. nicméně co tady lidé, kteří přijdou, kteří nás navštíví, mohou očekávat. Mohou tady očekávat rady, porady, empatii. Mohou tady očekávat zábavu, vzdělávání, kulturu, mohou si tady posedět jen tak s přáteli, najít nové přátelé, prostě to všechno, co dělá život kvalitnějším,” říká Renáta Valerie Nešporek, ředitelka KZOJ

“Bylo obtížné sehnat finanční prostředky na tento projekt, ale naštěstí se nám podařilo finanční prostředky v rozpočtu najít a v příštím roce při sestavování dalšího rozpočtu bychom chtěli, aby ten projekt mohl probíhat každý všední den. Já bych popřál co nejvíce seniorů, kteří se sem budou rádi vracet,” uvádí Adam Rykala, bývalý radní MOb Ostrava-Jih

Senioři v Senior Pointu budou mít možnost se zaregistovat do slevové sítě senior pas, dostanou tady informace z oblasti bezpečnosti a prevence, budou mít přístup k počítači s internetem a spoustu dalších služeb. To vše zcela zdarma. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy