Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do bytových domů na Jihu instalují kamery

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu začali s instalací kamer v bytových domech s obecními byty. V první etapě budou hlídat kamery 10 domů, ve kterých řádí vandalové nejčastěji.

Radnice v Ostravě-Jihu už nebude tolerovat ničení obecního majetku ani narušování klidného bydlení slušných nájemníků. Zamezit by tomu měl kamerový systém, který bude postupně naisntalován do veřejných prostor problémových panelových domů ve správě obvodu. První kamery budou hlídat dům na ulici Václava Košaře 5.

“V tomto týdnu budou zahájeny přípravné práce pro instalaci kamerového systému, který bude monitorovat společné prostory v tomto domě. V listopadu budou dodány kamery a samotná služba bude zahájena v prosinci. Kamery budou snímat společné prostory, tudíž se jedná zejména o vstupní chodby a samotné výtahy,” říká Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

V panelovém domě na ulici Košaře 5 trápí nájemníky zejména hluk a nepořádek. Na parapetech se povalují zbytky jídla a na chodbách různé odpadky. Pravidelně znečišťovány jsou i výtahy. Lidé, kteří tady bydlí, tak kamery vítají. 

Tak jelikož tu přespávají bezdomovci nebo feťáci, tak zamykáme vchod, což se ale nedaří pokaždé, takže jsme rádi, že nám tu zavedou kamerový systém. Protože jsou tu moc pěkné byty a jsme tady spokojeni krom toho nepořádku.”

V první etapě budou kamery umístěny do prvních 10 panelových domů a monitoring bude zahájen 1.prosince. 

Následně bude probíhat druhá a třetí fáze. Každá samostatně o dalších 10 domech,” dodává Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

Zakázka na kamerový systém v 30 domech byla vysoutěžena na 5 let a městský obvod za tu dobu za provoz kamer zaplatí zhruba 25 milionů korun.

Kamery budou umístěné převážně ve výškových domech, kde máme největší problémy s vandalismem,” říká Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

Obecní domy na Jihu pravidelně kontrolují domovníci. Navíc v nich probíhají i úřední kontroly, které zjišťují,  jestli nájemníci dodržují domovní řád a v bytech bydlí v souladu s nájemní smlouvou. Tyto kontroly jsou velmi účinné a probíhají v doprovodu policie.
Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

Dnes
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: ZBIGNIEW CZENDLIK / talk show

15.07. 19:00
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků