Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starobělské lurdy přinesly nový traťový rekord

  • Ostrava-Jih,

Už počtvrté se na Jihu uskutečnily Starobělské lurdy. A opět byly rekordní. Běhu náročným terénem Bělského lesa se zúčastnilo bezmála 1400 lidí.

Starobělské lurdy nabývají na síle. Rok od roku se na ně hlásí čím dál víc lidí. Ti si mohou předem vybrat, jestli přes 3 km dlouhou trať Bělským lesem poběží, nebo si ji jen projdou. Zatímco na start kondiční chůze se postavilo 150 chodců, běžců bylo mnohem více. Celkem 1188.

“Loni byla účast u chodců 50, takže je to rekordní účast. V 10 hodin vyšli na trať chodci a v 11 h startují běžci. Každých 15 vteřin poběží dva, po dvojicích,” uvádí Rostislav Bažanowski, organizátor

Výhodou bylo i to, že před startem si lidé mohli zdarma zapůjčit kvalitní běžeckou obuv, pokud tedy neměli svou.

Půjčujeme boty, testovací boty, kdyby si chtěl někdo vyzkoušet, aby si mohl zaběhnout pěkně okruh, když není připravený na správné podmínky. Poradíme, pomůžeme. Musí mít pořádné zuby na ty seběhy a na ty výběhy, do toho bláta to je ideální. Aby jim to neklouzalo, minule tu byla soutěž o nejlepší držku totiž, takže tady to hodně klouže,no.”

Úplně uper se mi šlo, šla jsem letos poprvé a jsem úplně nadšená. Ještě jsem si půjčila boty, které tady byly možnost zapůjčit a paráda. Příští rok běžím.”

“Skvělé, děkuji. Žádné problémy, všechno v pořádku. Škoda toho počasí, mohlo aspoň pršet, když už ne sníh.”

“Skvělé, super, počasí výborné, takže dobré.”

Běhu i kondiční chůze se mohl zúčastnit kdokoliv od 6 let věku. Na start se společně postavili jak výkonnostní běžci, tak začátečníci. Trasa přitom vedla nejnáročnějším terénem Bělského lesa.  

Trasa je dlouhá 3,2 km a vede hodně zajímavými místy v Bělském lese, které někteří lidi neznají. Takže je dost jako taková náročná, kde prostě vede hodně do kopce, někdy hodně z kopce, v jednom místě máme dokonce i lano, pro ty méně odvážné, aby neměli problém kopec seběhnout,” říká Rostislav Bažanowski, organizátor

“Loni jsem běžel poprvé, tak podruhé. Včera jsem měl trénink večer, ještě jsem si to tady oběhl, jako ne tady tu trať, ale kolem celého běláku běhám tak asi 10 km denně. Podruhé už jsem a těším se hodně,no určitě. Máme tady i dítě, tak poprvé vlastně jako rodina běžíme. Všichni”

“Běhám pravidelně a těším se. Ale tady tohle neběhám pravidelně, tady jsem poprvé”

Zároveň se běželo i O pohár starosty. V cíli tak každý účastník obdržel originální medaili, koblížky a teplý čaj a absolutní vítěz i hodnotnou vázu, kterou vytvořil Boda Horák vystavující mimo jiné v Miláně, Římě i New Yorku.

“Předával jsem pohár místo starosty, protože starosta nasedl jako Martin starosta na kůň a někde odjel, sice sníh nedonesl nicméně jsem se aspoň účastnil taky závodu, zaběhl jsem si to, je to moc pěkný závod, ale hodně náročný. Každopádně záviděl jsem některé časy prvních účastníků. Sdílí své pocity Otakar Šimík, radní MOb Ostrava-Jih

Pro vítězství si nakonec doběhl 20letý Vojta Podjukl z Hranic, který vytvořil nový traťový rekord.  Do cíle doběhl za 11 min a 16 sekund. Takže velká gratulace

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy