Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smart toaleta už funguje i na platební kartu

  • Ostrava-Jih,

Jak už od nás víte, občanům na Jihu od léta slouží inteligentní smart toaleta. Teď nově můžete za její použití platit platební kartou. Nikde jinde v Česku to zatím není možné.

Pípání nás baví. Bezkontaktní platební kartou platíme téměř všude a téměř za vše. Na Jihu jako na vůbec prvním místě v Česku nově dokonce i za použití smart toalety, kterou najdete u křižovatky v Zábřehu naproti areálu Kotva. 

“Před časem jsme vám představili novou smart toaletu a nyní vlastně nově zavádíme jako první v republice možnost uhradit poplatek za použití WC platební kartou. Vnímáme platební kartu jako moderní platební prostředek, který se velmi osvědčil v MHD a myslíme si, že bude využíván i tady u tohoto zařízení,” říká Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Na inteligentní toaletu, která je v ostrém provozu teprve týden, si lidé postupně zvykají. Dosud za ni platili pomocí esemesky. Bezkontaktní platební kartou je to rychlejší a pohodlnější.

“Po stisknutí tohoto tlačítka se karta přiloží. Teď mrká zelené tlačítko, mobilní aplikace j přenesena, je tam nějaká prodleva, zpoždění jako u všech platebních karet a jakmile se otevře, můžeme toaletu použít,” popisuje platbu Miroslav Janečka, ředitel příspěvkové organizace TSOJ

Smart toaleta je nízkoenergetická a funguje na solární panely upevněné na střeše. Zdarma si tady můžete nabít třeba mobil nebo tablet a nabízí i zázemí pro maminky s dětmi, Její součástí je totiž přebalovací pult. 

V minulém měsíci bylo WC použito asi 33ti osobami a po tom letošním listopadu 9ti, předpokládáme ten ostrý provoz, že bude plynulý //// a chtěl bych apelovat na občany, aby neničili zařízení. Samozřejmě je to plně funkční na bázi elektronické aplikace, takže jakékoli poškození buď solárních panelů, nebo tady i nabíječky na mobilní telefony, která je příslušenstvím, se samozřejmě tato mobilní aplikace přeruší a musíme zase znova odstraňovat tyto závady,” uvádí Miroslav Janečka, ředitel příspěvkové organizace TSOJ

Za celou dobu provozu už ji 2x někdo poškodil. Nicméně, pokud se provoz smart toalety osvědčí, objeví se i na dalších místech obvodu.

“V tuto chvíli zjišťujeme využitelnost tady těchto zařízení a pokud se osvědčí, tak určitě jsou v plánu u Bělského lesa a potom u tržiště na náměstí SNP,” uvádí Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

O provoz inteligentní toalety  se stará příspěvková organizace Technické služby Ostrava-Jih. Ta v obvodu zajišťuje také provoz bezplatných veřejných toalet v podchodu u polikliniky v Hrabůvce a na hřbitově v Zábřehu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy