Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejný prostor před Uralem prošel rekonstrukcí

  • Ostrava-Jih,

Prostor před obchodním střediskem Ural v Ostravě Zábřehu získal nový, moderní vzhled. Jeho rekonstrukce trvala pouhé 4 měsíce a radnice za něj zaplatila více než 11 milionů korun.

Více parkovacích míst, nový mobiliář a zeleň, betonové kostky k odpočinku nebo zrestaurované umělecké dílo. To vše krášlí veřejný předprostor před nákupním střediskem Ural v Zábřehu, který od tohoto týdne slouží obyvatelům i návštěvníkům Jižního města. 

“Zrekontśtruoval se tady předprostor včetně uměleckého díla, které je za mnou, umělecké dílo pod názvem Květ akademického sochaře Otto Ciencialy bylo zrestaurováno, protože bylo v havarijním stavu a bylo zpátky usazeno zde do tohoto místa,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Umělecké dílo Květ bylo zabudováno do nové kašny, která bude poháněná solární energií a v letních měsících bude příjemně svlažovat vzduch. Tak jako o všechny kašny v obvodu se i o tuto novou, budou starat technické služby. 

Celá rekonstrukce rozhodně zestetizovala tento veřejný prostor, což je taky našim cílem i do budoucna, aby se nám podařilo co nejvíce veřejného prostoru na Jihu uvést do stavu, který bude sloužit a esteticky působit na naše obyvatele. Bohužel co zde zústává ve stavu ne úplně ideálním, je budova, která bohužel je v soukromých rukou, která nepatří obvodu a nemáme možnost ji nějakým způsobem ovlivnit to, zda bude či nebude rekonstruována,” dodává Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih (ANO)

“Moc se to povedlo, je to takové světlejší tady, mám si kde sednout, když mě bolí ta noha. Je to takové lepší, no.” 

Z rekonstrukce mají radost i řidiči, kteří díky ní mají k dispozici celkem 37 parkovacích míst, tedy o 16 více. Od pěší zóny je dělí kovové sloupky a celý prostor je tak daleko bezpečnější.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy