Veřejný prostor před Uralem prošel rekonstrukcí

Prostor před obchodním střediskem Ural v Ostravě Zábřehu získal nový, moderní vzhled. Jeho rekonstrukce trvala pouhé 4 měsíce a radnice za něj zaplatila více než 11 milionů korun.

Více parkovacích míst, nový mobiliář a zeleň, betonové kostky k odpočinku nebo zrestaurované umělecké dílo. To vše krášlí veřejný předprostor před nákupním střediskem Ural v Zábřehu, který od tohoto týdne slouží obyvatelům i návštěvníkům Jižního města. 

“Zrekontśtruoval se tady předprostor včetně uměleckého díla, které je za mnou, umělecké dílo pod názvem Květ akademického sochaře Otto Ciencialy bylo zrestaurováno, protože bylo v havarijním stavu a bylo zpátky usazeno zde do tohoto místa,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Umělecké dílo Květ bylo zabudováno do nové kašny, která bude poháněná solární energií a v letních měsících bude příjemně svlažovat vzduch. Tak jako o všechny kašny v obvodu se i o tuto novou, budou starat technické služby. 

Celá rekonstrukce rozhodně zestetizovala tento veřejný prostor, což je taky našim cílem i do budoucna, aby se nám podařilo co nejvíce veřejného prostoru na Jihu uvést do stavu, který bude sloužit a esteticky působit na naše obyvatele. Bohužel co zde zústává ve stavu ne úplně ideálním, je budova, která bohužel je v soukromých rukou, která nepatří obvodu a nemáme možnost ji nějakým způsobem ovlivnit to, zda bude či nebude rekonstruována,” dodává Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih (ANO)

“Moc se to povedlo, je to takové světlejší tady, mám si kde sednout, když mě bolí ta noha. Je to takové lepší, no.” 

Z rekonstrukce mají radost i řidiči, kteří díky ní mají k dispozici celkem 37 parkovacích míst, tedy o 16 více. Od pěší zóny je dělí kovové sloupky a celý prostor je tak daleko bezpečnější.
Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků