Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti soutěžili o nejlepší průvodcovskou dvojici

Střední škola společného stravování v Ostravě-Hrabůvce patřila tradiční mezinárodní soutěži Mladý průvodce. Letos se uskutečnila už po 10. a tématem bylo 100 let československé historie.

Studenti 11 středních škol z Česka a Slovenska se poprali o titul nejlepší průvodcovská dvojice. Jejich úkolem bylo vytvořit pětidenní poznávací zájezd za kulturně-historickými památkami České a Slovenské republiky na téma 100 let československé historie.

“Téma bylo velmi náročné, protože přísná komise složená z představitelů cestovních kanceláří, hotelů, asociace průvodců hodnotila nejen nápaditost programu, trasu zájezdu, časový itinerář, ale hlavně finanční rozpočet taky toho zájezdu, museli zvládnout studenti před samotnou soutěží ještě vědomostní test, který se započítával do celkového hodnocení,” říká Hana Schwarzová, učitelka SŠSS  

Důležitá byla i skladba a struktura nabízených služeb a profesní vystupování. Soutěžící museli také část prezentace přednést v cizím jazyce. A studenti překvapili i svými kostýmy. 

“Moc hezké. Charlestonové z té první republiky, nebo jak si ta děvčata, která představovala tu  pánskou jízdu udělala příslušné oblečení s knírky. Moc hezké všecko a nebo to bylo koncipováno do té trikolory,” chválí studenty Olga Žáková, zástupce Asociace průvodců ČR

Studenti byli skvělí. Největší úspěch měla průvodcovská dvojice z Nitry, která obhájila loňské prvenství. 

“Padali různé nápady a tento byl asi nejoriginálnější vlastně s reálným příběhem mladého páru, který se vlastně poznal díky panovi Baťovi a ten jsme teda zrealizovali úplně. Na novo, aby to vlastně oživilo ty vzpomínky i toho manželského páru.”

Na druhém místě skončili studentky z Krnova, které si připravily speciální speciální zájezd pouze pro muže.

“Skoro bych jim to záviděla, co jim nabídli. Bylo to tak koncipované, že tam byly třeba ty, Mohli si zahrát golf třeba, nebo i návštěva takového pro ženy ne zrovna příjemného prostředí a podobné atrakce,” uvádí Olga Žáková, zástupce Asociace průvodců ČR

Třetí příčku pak vybojovali studenti ze zdejší školy, kteří přišli s originálním nápadem uspořádat zájezd po stopách stoletého výročí na motorkách.

Prvotní téma mě napadlo už v říjnu minulého roku, jak jsem se jen tak projížděla na motorce a řekla jsem si pojďme to udělat pro motorkáře a takhle ten nápad vlastně vznikl. Vlastně i s přítelem jezdím, takže mám ráda motorky.”

Velmi nás to bavilo, bylo to zajímavé téma, které se nám povedlo dobře zpracovat.”

Všichni studenti si soutěž nejen užili, ale získali i cenné rady. Odborná porota je totiž nejen chválila. ale také poučila z jejich chyb.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy