Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Setkání starostů s poslanci na radnici Ostravy-Jihu

  • Ostrava-Jih,

V Jižním městě se opět po roce setkali starostové ostravských obvodů s poslanci. Ti se tak nejen seznámili s tím, co starosty trápí, ale získali tak náměty, které jsou důležité dál řešit.

Radnici Ostravy-Jihu zaplnili poslanci a starostové ostravských městských částí. Společně řešili zejména problémy spojené s ubytovnami. Ty Jižní město, kde jich je nejvíce z celé Ostravy, trápí už dlouhá léta. Zmíněna byla mimo jiné ubytovna Soiva v Zábřehu, jejíž okolí hlídá bezpečnostní kamera. Přesto se tam lidé necítí bezpečně.

“Tak u nás na Jihu jsou to v podstatě zóny, kde sídlí lidé, kteří nemají takové povinnosti jako většina populace.  Tzn., že chodí řádně do práce, dáváme děti do školy a to je věc, kterou bysme měli trošku přitlačit v rámci soc. dávek. To bylo nejdůležitější, vlastně jednu hodinu jsme strávili tím řešením té situace u ubytoven a míst podobného typu,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Diskutovalo se i o nočním klidu a inkluzivním vzdělávání. A řešilo se i to, proč je zpoplatněna ulice Místecká do Frýdku-Místku a další žhavá témata.

Já jsem rád, že aspoň někteří poslanci si našli cestu k nám, chtěli se seznámit s těmi podněty starostů ostatních městských částí i naše problémy. Vidím snahu ty nejdůležitější věci řešit. Ještě nejsou úplně konkrétní, ale je velký příslib toho, že se to zlepší. My si to pohlídáme a jednotliví poslanci jsou zaúkolováni v rámci zápisu z této diskuse,” říká Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Některá opatření už jsou podle poslanců v legislativním procesu a jejich reálný dopad by se mohl projevit do konce příštího roku.
NOEROADS + COMAR / koncert

09.07. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord

Letní kino Amfi: CO JSME KOMU UDĚLALI?

10.07. 21:00
Ostrava-Mariánské hory, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

11.07. 20:00
Ostrava-Jih, Slezskoostravský hrad, Ostrava

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků