Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Setkání starostů s poslanci na radnici Ostravy-Jihu

  • Ostrava-Jih,

V Jižním městě se opět po roce setkali starostové ostravských obvodů s poslanci. Ti se tak nejen seznámili s tím, co starosty trápí, ale získali tak náměty, které jsou důležité dál řešit.

Radnici Ostravy-Jihu zaplnili poslanci a starostové ostravských městských částí. Společně řešili zejména problémy spojené s ubytovnami. Ty Jižní město, kde jich je nejvíce z celé Ostravy, trápí už dlouhá léta. Zmíněna byla mimo jiné ubytovna Soiva v Zábřehu, jejíž okolí hlídá bezpečnostní kamera. Přesto se tam lidé necítí bezpečně.

“Tak u nás na Jihu jsou to v podstatě zóny, kde sídlí lidé, kteří nemají takové povinnosti jako většina populace.  Tzn., že chodí řádně do práce, dáváme děti do školy a to je věc, kterou bysme měli trošku přitlačit v rámci soc. dávek. To bylo nejdůležitější, vlastně jednu hodinu jsme strávili tím řešením té situace u ubytoven a míst podobného typu,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Diskutovalo se i o nočním klidu a inkluzivním vzdělávání. A řešilo se i to, proč je zpoplatněna ulice Místecká do Frýdku-Místku a další žhavá témata.

Já jsem rád, že aspoň někteří poslanci si našli cestu k nám, chtěli se seznámit s těmi podněty starostů ostatních městských částí i naše problémy. Vidím snahu ty nejdůležitější věci řešit. Ještě nejsou úplně konkrétní, ale je velký příslib toho, že se to zlepší. My si to pohlídáme a jednotliví poslanci jsou zaúkolováni v rámci zápisu z této diskuse,” říká Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Některá opatření už jsou podle poslanců v legislativním procesu a jejich reálný dopad by se mohl projevit do konce příštího roku.
Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00
Ostrava-Jih, Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

SALEX-STAV s.r.o.
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Mallne Style s.r.o.
Ostrava
od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

ESOS Ostrava, s.r.o.
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků